1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Rebel Havlíčkův Brod 0:4

03. 10. 2001

Naposledy před téměř dvěma lety se Nymburku nepodařilo vstřelit gól v domácím zápase, tehdy to bylo v říjnu 1999 v zápase proti Žďáru, tentokrát to byli havlíčkobrodští hokejisté, kteří uhráli na nymburském ledě nulu.

Branky: 16. Kubát, 45. Pokorný, 54. Kubát, 57. Žák
Rozhodčí:
Vyloučení: 3:5, navíc Mička (HB) 5+dku, Meloun (HB) 10 min os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:1
Diváků: 600
Sestava Nymburka: Kremina - Zeman, Kosejk, Kos, Krejčík, Neugebauer, Nedbal, Farář - Langer, Skořepa, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Hradec, Jelínek - Bartoníček, Dušička
Vývoj skóre:


Naposledy před téměř dvěma lety se Nymburku nepodařilo vstřelit gól v domácím zápase, tehdy to bylo v říjnu 1999 v zápase proti Žďáru, tentokrát to byli havlíčkobrodští hokejisté, kteří uhráli na nymburském ledě nulu.
Hokejisté z Vysočiny předvedli na nymburském ledě dokonale účinný systém. Z perfektně organizované obrany čekali na chyby domácích a pak smrtícími brejky potupili nymburskou obranu. Nymburští za celý zápas nevymysleli ani jednu kloudnou kombinační akci, dokonce ani ve dvouminutové přesile pěti proti třem si nenahráli. Jejich akce byli celý zápas prakticky totožné. Útočníci dojeli na modrou odkud nahodili puk do útočné třetiny, ovšem jen málokdy se jim ho podařilo vybojovat zpět.
Celý zápas rozhodly individuální chyby nymburských obránců. První gól padl po chybě Kosejka, kdy z následného závaru před Kreminou skóroval Kubát. Druhý a třetí gól padá na vrub mladíčka Neugebauera. Při druhém gólu se zapomněl v útočné třetině, při třetím zavrávoral na obranné modré a Kubát své sólo proměnil střelou přes Kreminovu vyrážečku. Vyvrcholením již odevzdaně hrajících domácích pak byla branka, kterou vstřelili hosté ve vlastním oslabení. Žák proměnil třetí sólový nájezd svého týmu ve třetí gól a upravil tak na konečných 0:4. Alespoň čestný úspěch mohl zaznamenat v úplném závěru Lukeš, jeho střela se ovšem zastavila na tyči.
Ještě v polovině zápasu za stavu 0:1, měli domácí možnost vyrovnat během pětiminutové přesilovky, když byl za píchání holý vyloučen Mička. Během této přesilovky byl navíc vyloučen ještě Zmrhal, jenže nymburští zahráli dvouminutovou přesilovku 5 na 3 tragicky.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace