1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Řisuty 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0)

03. 02. 2008

Ve 29. kole 2. hokejové ligy porazil Nymburk Řisuty. Nymburk si zahrál v letošní sezóně poprvé prodloužení. Všech 28 předchozích utkání se totiž rozhodlo už v základní hrací době. Utkání řídil dlouholetý extraligový rozhodčí Vladimír Šindler, který byl na sedmi MS v řadě a pískal i na olympiádě v Turíně. Na titulní fotce střelec důležité vyrovnávací branky Václav Fišer.

Diváci byli svědky velmi dobrého hokeje. Prvních deset minut zápasu bylo vyrovnaných. Po dvou šancích hostujících Bezoušky a Scherzla, které zlikvidoval skvělý Jágr, patřil závěr třetiny domácím. Ani ti však nedokázali Schwambergra v brance hostí překonat a tak se šlo poprvé do kabin za bezbrankového stavu.
Hned v úvodu druhé třetiny využili hosté dvojnásobnou přesilovku a po tečované střele Janegy se dostali do vedení. Vzápětí mohl vedení zvýšit hostující Matěj Kos, ale před prázdnou brankou minul přihrávku Janegy. Od té chvíle patřil led domácím. Velký tlak umocněný třemi přesilovkami nedokázali ale přetavit ve vyrovnávací gól.
Vyrovnat se domácím podařilo až v 49. min. V přesilovce se napřáhl od modré Krejčík a Fišer jemnou tečí usměrnil puk za Schwambergerova záda. Řisutští se nemínili s vyrovnaným stavem smířit a Jágr jen s obrovským štěstím zlikvidoval Bezouškovu ránu a pak Wolfův nájezd. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. Nymburk se nejprve ubránil v oslabení a pak v přesilovce rozhodl. Sirotek si položil obránce a bombou přes vyrážečku rozradostnil nymburské fanoušky.
Branky: 49. Fišer (Krejčík, Šimek), 64. Sirotek (Kos) – 25. Janega (Kašák, Hegenbart)
Rozhodčí: Šindler
Vyloučení: 6:8
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 2:1
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Dvořák, Krejčík, Kos, Kumstát – Vondrlík, Nýč, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec – Sirotek, Turinský, Dulovec – Hertl  

Trenér Petr Vrabec po utkání:
Z dnešního utkání jsem měl trochu obavy. V zápase v Řisutech jsme měli mnohem více šancí než dnes. Dnes hosté hráli úplně jinak než doma. Hráli dobrý hokej dopředu i dozadu. My jsme přesto měli tlak ale bez šancí. Hosté totiž dobře rozebírali naše hráče a my jsme se tak vůbec nedostávali k dorážkám. Náš tým se tomu ale nepoddal, drželi jsme puk častěji na hokejkách, byli jsme více na puku. Dostali jsme sice gól v oslabení, ale to se stává. Trpělivou hrou se nám podařilo v závěru vyrovnat. Hráči mají důvěru v sami sebe, věří si, že zvládnou vyrovnat. V nastavení jsme byli lepším týmem. Dokázali jsme ubránit oslabení a pak jsme v přesilovce rozhodli. Dnes jsem s mužstvem spokojen. Opět nás podpořil výborným výkonem brankář Jágr. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát i díky tomu, v jaké jsme hráli sestavě. Chyběl nemocný Zeman, Krejčík hrál po nemoci, Sirotek týden netrénoval. Se Sirotkem jsme ani nepočítali do sestavy. Nakonec nastoupil a rozhodl utkání.     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace