NED Hockey Nymburk - HC Řisuty 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)

26. 10. 2008

Nymburk v obraně s novým mužem Šafářem ovšem už bez Nedvěda, který odešel do Berouna, fantastickým výkonem v poslední části hry otočil nepříznivé skóre a zvítězil.

Po první bezbrankové třetině, ve které mířil domácí Turinský jen do tyče, se poprvé do černého trefili až po první přestávce hosté. Řisutští ujeli 3 na 2 a přečíslení zásluhou přesné trefy Eitlera zužitkovali ve vedoucí gól. Ve 28. min. pak zůstal u tyče zcela volný Scherzl a hosté vedli už 2:0. Potom si obě mužstva vyzkoušela dvakrát hru v početní výhodě, ale ani jeden tým nedokázal převahu o jednoho muže přetavit v gól. Po dvou třetinách tedy svítil na světelné tabuli pro Nymburk nelichotivý výsledek. Do závěrečné dvacetiminutovky však domácí vlétli jako uragán. Už po čtyřech minutách přihrával Škaloud Krätzerovi, od nějž se puk odrazil za Novákova záda. Domácí pokračovali v náporu a o tři minuty dorazil Topičovu ránu za záda hostujícího gólmana Turinský a bylo vyrovnáno. Ani za vyrovnaného stavu domácí nepolevili a hnali se za vítězstvím. Krätzer bombou napálil tyč a tři minuty před koncem propálil Nováka Sirotek. Chvíli před koncem ještě vystrašil Jágra Sedláček ovšem Nymburk si už vítězství vzít nenechal.
Branky: 44. Krätzer (Škaloud, Šafář), 48. Turinský (Topič), 57. Sirotek (Vondrlík, Kaulfus) – 22. Eitler (Bezouška, Klaus), 28. Scherzl (Gardoň, Landa)