1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Řisuty 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)

12. 09. 2015

Vstup do nového ročníku soutěže nymburským hokejistům nevyšel a v domácím prostředí podlehli Řisutům. Nymburští hokejisté sice na úvod prohráli, ale diváci se rozhodně nenudili. V zápase se hrál pohledný hokej se spoustou gólů, k vidění byl ukázkový bodyček, i brankář chytající s hráčskou holí. V utkání zářil Řisutský Šilhavý, vloni nejproduktivnější hráč extraligy juniorů, který se nevešel do sestavy Kladna, které hrálo v Kadani a tak přijel do Nymburka s týmem Řisut.

Na začátku zápasu měli domácí velký nápor, který ale utnula dvě nymburská vyloučení. Třetí nymburský pobyt na trestné pak znamenal první inkasovanou branku, když se z první trefil neuvěřitelně přesně do horního růžku Šilhavý. Nymburk dokázal na tuto branku odpovědět také v početní převaze, když si z rohu vybruslil před branku Jindra, který překvapil Ilašenka.
Na přelomu první a druhé části přežili domácí dlouhé oslabení za vyloučení kapitána Krále a poté udeřili. Barbora pohotově dorazil puk za dezorientovaného Ilašenka a domácí vedli. Poté se hra strhla v řadu divokých útoků na obě strany, ovšem gólmani odolávali. Ve 35. min. nasadil řisutský obránce Dostál ukázkový bodyček nezkušenému nymburskému obránci Novákovi, který se po tomto nádherném hokejovém okamžiku jen těžce sbíral z ledu. Tento krásný hokejový moment povzbudil hosty natolik, že během následujících 130 vteřin vstřelili tři branky a poslali nymburského brankáře Brázdila na střídačku.
Na začátku závěrečného dějství si domácí, podobně jako v úvodu zápasu, opět vytvářeli chvílemi drtivý tlak a tak bylo zanedlouho vyrovnáno. Nejprve se podruhé v zápase prosadil dorážkou Barbora a poté se přesnou ranou prezentoval Šimek. V polovině třetiny však přišel další zbytečný faul domácích, který hosté zásluhou Kašáka potrestali a šli znovu do vedení. To už udrželi i poté, co hostující brankář chytal snad minutu a půl s hráčskou hokejkou, neboť svoji brankářskou hůl zlomil.
Branky: 17. Jindra (Novák, Protivný), 25. Barbora (Pokorný, Protivný), 47. Barbora (Eis, Knesl), 47. Šimek (Bičiště) – 12. Šilhavý (Kužel, Kos), 36. Kos (Kužel, Babický), 38. Krpata (Záleský, Šilhavý), 38. Kos (Šilhavý), 51. Kašák (Šilhavý, Fortelka)
Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Špringl
Vyloučení: 6:8, navíc Král (N) 5+OK
Využití: 2:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 150 (96 platících)
Třetiny: 1:1, 1:3, 2:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5
Sestava Nymburka: Brázdil (od 38. Matoušek) – Kříž, Bičiště, Novák, Knesl, Pokorný, Rittig – Eis, Král, Stehlík – Jindra, D. Protivný, Šimek – Podsedníček, J. Kuzďas, Barbora – Smejkal

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace