1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Řisuty 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

31. 01. 2015

Ve 28. kole druhé hokejové ligy zvítězili nymburští hokejisté na domácím ledě na týmem Řisut. Vyrovnané utkání se rozhodovalo v dramatické třetí třetině, ve které padlo celkem pět branek.

Po dlouhé době s brankářskou jedničkou jako Matouškem začali hokejisté Nymburka parádně a už na začátku 2. min. se radovali z úvodního gólu, který dal Bičiště. Po dvou ubráněných oslabeních se radovali i hosté. Brém našel mezi kruhy Krpatu a bylo vyrovnáno. Ještě do první přestávky ale vrátil vedení domácím znovu Bičiště.
V úvodu druhé části se hostům opět podařilo srovnat. Po nepřehledné situaci se kotouč objevil před Vlček a ten se do odkryté branky nemýlil. Znovu do vedení mohl poslat domácí Kadlec, jenž byl ve vyložené šanci zahákován, nařízené trestné střílení ovšem neproměnil. Krátce nato se však domácí přeci jen radovali. Král našel ideálně Eise a ten potřetí překonal hostujícího Schwambergera.
Začátek závěrečného dějství se nesl ve znamení náporu hostů. Matoušek několik ošemetných situací vyřešil, na Krausovu dorážku do odkryté klece už ale nestačil. Chvíli poté inkasovali domácí znovu. Ovšem byl to sporný okamžik, nebo útočící hráč stál v brankovišti a bránil Matouškovi v pohybu. Rozhodčí však branku uznal, což Matoušek neunesl a za protesty putoval do sprch. V brance jej tak musel nahradit Brázdil. Hosté šli poprvé v zápase do vedení, jenže sporná inkasovaná branka domácí nakopla. Za pouhých 74 vteřin bylo opět vyrovnáno. Kříž si najel mezi kruhy, kam dostal luxusní nahrávku od Krále a hostující gólman máchnul lapačkou do prázdna. V 56. min. se řisutští opět radovali z gólu, ten však byl dosažen volejbalovým způsobem, čehož si hlavní arbitr dobře všimnul a tak byl stav nadále vyrovnaný. Ovšem pouhých několik desítek vteřin. Schwamberger neudržel v lapačce střelu od modré, puk mu vypadnul a ještě nedávno řisutský Wszolek poslal Nymburk opět do vedení. Hosté ještě zkusili odvolat gólmana, v power play však inkasovali z hole nymburského kapitána Krále pošesté.
Branky: 2. Bičiště (Protivný), 19. Bičiště (Šimek, Protivný), 31. Eis (Král), 52. Kříž (Král, Dulovec), 57. Wszolek (Bičiště, Kulich), 60. Král (Dulovec, Kulich) – 17. Krpata (Brém, Kraus), 27. Vlček (Šubrt, Tomáš), 48. Kraus (Brém), 51. Kraus (Vlček, Šubrt)
Rozhodčí: Kostourek – Marek, Rybáček
Vyloučení: 6:3, navíc Matoušek (N) os. tr. do konce
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 160
Třetiny: 2:1, 1:1, 3:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 6:4
Sestava Nymburka: Matoušek (od 51. min. Brázdil) – Rittig, Kříž, Kulich, Kuzďas, Cicvárek, Dvořák – Eis, Král, Brzák – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Kadlec, Dulovec, Wszolek

Foto: Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace