1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Rodos Dvůr Králové 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

25. 10. 2018

Ve 12. kole druhé ligy vyhráli nymburští hokejisté na domácím ledě nad Dvorem Králové.

Hosté začali ve velkém stylu a hned v úvodu utkání si vytvořili několik velkých šancí ke vstřelení gólu, nymburský brankář Krofta však svůj tým podržel. Domácí udeřili po ubráněném oslabení, když se Bičiště vracející z trestné lavice zapojil do protiútoku, který skončil gólem Wienceka. Hosty gól nerozhodil a nadále byli lepším týme, ale další branku opět vstřelili domácí, když využili přesilovou hru. Kříž vypálil od modré a Ďurač těsně před gólmen Čápem puk tečoval. 
V polovině zápasu se podařilo nymburským hokejistům překonat hostujícího brankáře Čápa potřetí, když se rychle obtočil kolem brány Král. Chvilku nato hosté snížili, když poprvé překonal v přesilovce Kroftu Matějíček. 
Poté, co ve 48. min. prostřelil Knesl s pomocí vlastního obránce hostujícího Čápa počtvrté, zdálo se být rozhodnuto.  Jenže minutu nato hosté zásluhou Fořta snížili opět na rozdíl dvou branek. Hosty vstřelený gól povzbudil a vytvořili si několik tutovek, Krofta však v nymburské brance doslova čaroval a diváci i hráči obou týmů nevěřícně zírali, co všechno je tento talentovaný mladíček v nymburské bráně schopen pochytat. Hosté, vědomi si převahy, v touze po vyrovnání odvolali gólmana už dvě a čtvrt minuty před koncem. A risk se jim vyplatil, když v power play zásluhou Řepíka snížili na rozdíl jediné branky. Hosté i nadále pokračovali s odvolaným brankářem, ovšem vyrovnat se jim už nepodařilo, naopka po střele Stehlíka inkasovali do prázdné brány.  
Branky: 6. Wiencek (eis), 17. Ďurač (Kříž, Josefus), 32. Král (Eis), 48. Knesl (Eis, Král), 59. Stehlík (Knesl) - 35. Matějíček (Havlas), 49. Fořt (Tondr), 59. řepík (Matějíček)
Rozhodčí: Hornáček - Zmeškal, Gabriel
Vyloučení: 3:3
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 180
Třetiny 2:0, 1:1, 2:2
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3
Sestava Nymburka: Krofta - Kříž, Hroudný, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek - Josefus, Stehlík, Ďurač - Bičiště, Eis, Král - Wiencek, Kolouch, Kačírek - Kuzďas, Voženílek, Smejkal.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace