1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Rokycany 4:3 sn (1:1, 2:1, 0:1)

21. 09. 2008

Hned v prvním domácím zápase nové sezóny si Nymburk vyzkoušel novinku letošní sezóny – samostatné nájezdy.

Nymburk vstoupil do utkání skvěle. Hned první střela na hostujícího brankáře skončila za jeho zády. Jenže neuběhla ani minuta a Jágrovi prošla mezi nohama lehká střela Bednáře a bylo vyrovnáno. Nymburk si udržoval mírnou převahu, ovšem nervozita z prvního domácího zápasu byla viditelná. Přesto si domácí vytvořili dvě šance ovšem Kadeřábek mířil vedle a Nýč z úhlu netrefil prázdnou bránu.
Stejný scénář jako z úvodu první třetiny se opakoval i v té druhé. Po krásné akci celé lajny dal na 2:1 Turinský. Hosté ovšem vzápětí srovnali. Tentokrát jim stačilo jen 25 vteřin, když Pavlis využil zmatku před Jágrovou brankou a podruhé vyrovnal. Těsně před druhou přestávkou se však trefil nymburský Kaulfus a poslal domácí do vedení.
V závěrečné dvacetiminutovce však nymburští hokejisté nedokázali překonat ani jednou rokycanskou obranu a tak byl gólman Šulan prakticky bez práce. Naopak Jágr musel likvidovat několik šancí ovšem na Pavlisovu ránu nedosáhl. Do konce základní hrací části už se nic na výsledku nezměnilo a ani prodloužení gól nepřineslo. Rozhodnout tedy museli samostatné nájezdy. V první sérii neuspěl domácí Nedvěd ani Švík, ve druhé sérii proměnil za domácí Kadeřábek, hostující Kovářík nedal. V poslední sérii proměnil nájezd domácí Zelenka a potvrdil tak vítězství Nymburka.
Branky: 1. Nýč (Kadeřábek, Kříž), 23. Turinský (Vondrlík, Sirotek), 40. Kaulfus (Kříž, Nýč), 65. Kadeřábek sn – 2. Bednář (Švík), 23. Pavlis, 52. Pavlis
Rozhodčí:
Vyloučení: 10:11, navíc Šulan (R) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 500
Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Haschka, Nedvěd, Topič, Sem – Dvořák, Nýč, J. Kadeřábek – Mrňa, Škaloud, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Šimek – Dulovec, Krätzer, Martinec – Sirotek      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace