1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Roudnice 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

20. 01. 2008

Nymburk vyhrál potřetí v řadě za sebou a to se mu povedlo poprvé v letošní sezóně.

Úvod utkání Nymburk hodně podcenil a v přesilové hře málem sám inkasoval, když hostující Woš šanci nevyužil. Roudničtí hráči v průběhu první třetiny mnohem více bojovali a to jim přineslo ovoce. Ubránili i druhou přesilovku domácích a v té třetí dokonce sami v oslabení vstřelili gól. Kosejk našel přihrávkou přes celé hřiště Žemličku a ten střelou mezi betony poprvé překonal Jágra.
Ve druhé části hry začal Nymburk mnohem více bruslit, vyrovnal s Roudnicí hru a zanedlouho i skóre. Ve dvojnásobné přesilovce dorazil pul za záda Kareše Dulovec. Neuběhla ani minuta a Kareš tentokrát po Vondrlíkově dorážce lovil puk ze své sítě podruhé. Jenže po 20 vteřinách nechali Kumstát s Kosem za sebou zcela volného Nováka a ten svým proměněným sólem vyrovnal. Divokou dvouminutovku, ve které padly celkem tři nymburské a jeden roudnický gól, zakončil přesilovkovou trefou Martinec. Roudnice se však nevzdávala a do přestávky dokázala vyrovnat. Zuziak plácnul na modré do puku a Jágr máchnul lapačkou  do prázdna.
Hned v úvodu poslední části hry mohla Roudnice strhnout vedení na svoji stranu, když dostala možnost více než minutové dvojnásobné přesilovky, ovšem Jágr v pravý čas podržel svůj tým a obrovskou šanci Zuziaka zlikvidoval. Ve 45. min. pak z nenápadné akce vstřelil svůj druhý gól v zápase Martinec a jak se nakonec ukázalo, byl to gól rozhodující. Nymburští už hosty do vážnější šance nepustili a uhájili vítězství.
Branky: 31. Dulovec (Turinský, Zeman), 32. Vondrlík (Dulovec), 33. Martinec (Turinský, Krejčík), 46. Martinec (Turinský) – 16. Žemlička (Kosejk), 32. Novák (Žemlička), 39. Sailer (Zuziak)
Rozhodčí:
Vyloučení:
7:8, navíc Žemlička (R) 10 min. os. tr.
Využití: 2:0
Oslabení: 0:1
Diváků: 300
Třetiny: 0:1, 3:2, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Krejčík, Zeman, Kos, Kumstát – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Vondrlík, Hertl, Dulovec – Fišer, Turinský, Martinec     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace