NED Hockey Nymburk - HC Slaný 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)

28. 09. 2004

V pátém kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté na domácím ledě Slaný

NED Hockey Nymburk – HC Slaný 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)
První třetina byla ze strany Nymburských rozpačitá. Úvodní nápor totiž jeho soupeř ustál a sám šel v přesilovce do vedení. Teprve druhá střela na Kreminu, jenž měl zakrytý výhled, skončila v síti. Hosté zahrozili v první části ještě jednou, jenže nájezd dvou na jednoho poslal Zelenka do betonů Kreminy. Domácí odpověděli ve 12. minutě, když hráli přesilovku. Už po 17 vteřinách pálil od modré bez přípravy Kosejk a puk skončil až za zády překvapeného Krause.
Ve . min. ujel po pravé straně Langhammer, před bránou našel volného Lukeše a ten poslal Nymburk poprvé do vedení. To však trvalo jen necelé tři minuty, když obranou prolétl Strachota a pokořil Kreminu podruhé – 2:2. Nymburk rozhodl o své výhře ve 29. minutě. To se totiž během 26 vteřin trefil Langhammer a Krejčík a definitivně zlomili slánský odpor. Parádní pátý gól pak přidal ve 37. min. Skořepa, jenž se proháčkoval přes tři hráče. Hosté zbytek zápasu dohrávali jen z povinnosti a Nymburk si s nimi pohrával jako kočka s myší. A i v oslabení několikrát zahrozil.
Hned na začátku třetí části vstřelil branku Jágr a vzápětí Lukeš. To už stál ale v hostující bráně náhradník Rosenberg. Ve 48. min. zvýšil na 8:2 Volráb a v 53. min. to už bylo 9:2 po přesné střele Langhammera. Desátou branku, jenž si žádali diváci, pak nedal P. Zeman ani Toma.
Branky: 12. Kosejk (M. Zeman), 22. Lukeš (Langhammer), 29. Langhammer (Skořepa), 29. Krejčík (Jágr), 37. Skořepa (Bartoníček), 41. Jágr (Dvořák, Toma), 42. Lukeš (P. Zeman), 48. Volráb (Skořepa, Langhammer), 53. Langhammer (Skořepa, Volráb) – 9. Růzha (Frolík), 24. Strachota (Ogurčák)
Rozhodčí: Patočka – Kis, Špringl
Vyloučení: 8:5