Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

NED Hockey Nymburk - HC SOH Benátky n. J. 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

18. 11. 2001

V dalším zápase 2. hokejové ligy přivítal Nymburk na svém ledě rivala z nedalekých Benátek. Nymburk v utkání skvěle využil výhody přesilových her a jednoznačně zvítězil. Gólman Kremina nepustil za svá záda ani jednu střelu soupeře a udržel tak poprvé v letošní sezóně čisté konto.

Branky: 3. Černý (Kosejk), 13. Turinský (Černý, Zeman), 27. Langer (Turinský) 45. Černý (Zeman, Kosejk), 57. Krejčík (Kocman)
Rozhodčí: Kubeš - Hodek, Samek
Vyloučení: 7:9, navíc Hart (Ben) 10 min. os. tr.
Využití: 3:0
Diváků: 800
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina - Zeman, Kosejk, Kos, Krejčík, Bartoníček, Nedbal - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Skořepa, Jelínek
Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0
Vývoj skóre: 5:0

Hokejisté Benátek nebyli v utkání o tolik horší, jak by ze z konečného výsledku dalo usuzovat. Zejména během prvních dvou třetin hráli s Nymburkem celkem vyrovnanou partii, ovšem vyloženou příležitost k zakončení si nevytvořili. Rychlou hrou se snažili přebruslit domácí borce, jejich snaha však končila většinou na útočné modré, kde je o puk obrali připravení zadáci domácích.
Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě dorážkou Černý. Vyrovnání měl na hokejce Ježek, jenže ze samostaného nájezdu mířil jen do tyče. Ve 13. min. přetavili domácí první početní výhodu v gól. Na 2:0 zvyšoval Turinský.
Třetí gól domácích mohl přidat Kocman, ale ani on své sólo podobně jako Ježek neproměnil. Nymburští se tak mohli radovat až ve 27. min. To Langer nadvakrát protlačil puk za Vasilevova záda a vyhnal jej na střídačku. Hosté se po gólu osmělili a Zajíček v oslabení jen těsně minul, následnou minutovou přesilovku 5 na 3 však zahráli benátečtí tragicky a Kreminu prakticky neohrozili.
Čtvrtý gól nymburských přidal opět v přesilovce a opět dorážkou Černý. Tentokrát potrestal už po 13 vteřinách vyloučení Matouška. V závěru utkání si obě mužstva vyzkoušela více než minutovou hru 5 proti 3, ovšem ani jeden tým neuspěl. Na konečných 5:0 upravil Krejčík, když střelou tahem překvapil Houdka v brance hostí.