1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Sokolov 6:4 (2:0, 3:3, 1:1)

24. 02. 2008

Hokejisté NED Hockey Nymburk se razantně přiblížili play off. Na svém ledě zdolali celek Sokolova a po zaváhání Kolína a Velkého Meziříčí mají velkou šanci na postup do vyřazovacích bojů.

V předposledním zápase nadstavbové části druhé hokejové ligy hostil Nymburk na svém ledě tým Sokolova.
První třetina byla vyrovnaná, ovšem Nymburk dokázal proměnit dvě šance a díky trefám Šimka a Turinského šel do dvoubrankového vedení. I hosté měli dvě obrovské šance, ty ale neproměnili.
Na začátku druhé třetiny přidali Nymburští třetí branku a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem domácí přestali hrát a začali kupit chyby. Toho hosté využili a během šesti minut skóre srovnali. Důležitý moment přišel ve 34. minutě, kdy se trefil Kadeřábek. I po druhé třetině šel do kabin Nymburk s dvougólovým náskokem, který „vyrobil“ Fišer.
Hosté ale dokázali znovu zápas zdramatizovat. To v přesilové hře neudržel Jágr střelu Tomse a Zucker poslal puk do brány – 5:4. Čtyři minuty před koncem předvedli parádní akci Fišer, Martinec a Šimek a poslední jmenovaný před prázdnou brankou nemohl minout.
Šance Nymburka na postup do play off stouply, naopak Kolín, který prohrál s Roudnicí 4:6, je ve složité situaci.
Branky: 7. Šimek (Fišer, Zeman), 16. Turinský (Vondrlík), 21. Nýč (Dvořák, Kříž), 34. Kadeřábek (Turinský, Kos), 38. Fišer (Martinec, Šimek), 56. Šimek (Fišer, Martinec) – 25. Veverka (Zucker), 28. Mudra (Soukup), 32. Kukla (Nový, Veverka), 51. Zucker (Toms).
Třetiny: 2:0, 3:3, 1:1.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 0:1.
Oslabení: 1:0.
Diváků: 300.
Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Zeman, Krejčík, Kumstát – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace