1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Spartak Pelhřimov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

19. 10. 2003

V dalším zápase druhé hokejové ligy přivítal domácí Nymburk na svém ledě hosty z Pelhřimova

V dalším zápase druhé hokejové ligy přivítal domácí Nymburk na svém ledě hosty z Pelhřimova
NED Hockey Nymburk - HC Spartak Pelhřimov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Domácím vyšel start do zápasu ukázkově. Z prvních třech střel na gólmana Luňáka skončily dvě za jeho zády. Nejprve se dostal k odraženému puku Krejčík a už po necelých dvou minutách vstřelil první gól. Vzápětí hrál Nymburk přesilovku, v ní se od modré napřáhl Kosejk a střelou přímo do horního růžku branky zvýšil vedení. Nymburk si i po zbytek první třetiny udržoval jasnou převahu, zatímco hosté působili bezradným dojmem a za celou třetinu se k vážnějšímu ohrožení Kreminy ani nedostali. 
Také v prostřední dvacetiminutovce měl Nymburk převahu, i když už ne tak výraznou. Hosté udrželi přijatelný stav i po několika přesilovkách domácích a tak se šlo podruhé do kabin za nezměněného stavu.
Dvoubrankové vedení domácích ve třetí třetině trvalo pouhých 28 vteřin. Pešovu střelu nešťastně tečoval Zeman a Kremina už nestihl zareagovat. Vstřelený gól pelhřimovské povzbudil a rázem to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Měli puk mnohem častěji na svých hokejkách, ale k vážnému ohrožení domácí branky se přes pevnou nymburskou obranu nedostali. Ke konci utkání jejich tlak upadal a nakonec mohli ještě sami inkasovat. Sirotek však minutu před koncem trefil jen tyč.
Branky: 2. Krejčík, 4. Kosejk (Langer) - Peš (Digrin, Hřeben)
Rozhodčí: Svoboda - Mannl, Orlický
Vyloučení: 5:7
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 500 (450 platících)
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1
Sestava Nymburka: Kremina - M. Zeman, Kosejk, Kos, Vítů, Bartoníček, Krejčík - Langer, Sirotek, Hnát - Dvořák, Jágr, Lukeš - Kadeřábek, Švejda, Černý

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace