1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Stadion Litoměřice 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

08. 10. 2008

Až napotřetí dokázal Nymburk v domácím prostředí naplno bodovat. Hattrickem rozhodl utkání ostrostřelec Jiří Zelenka. Stínem zápasu byla hlavním rozhodčím nepotrestaná sekera jednoho z hostujících hráčů, po které musel z důvodu zlomeného prstu na ruce odstoupit ze zápasu kapitán domácích Oldřich Nýč.

Počáteční nápor Nymburka zbrzdila dvě oslabení a když po samostatné akci neuspěl ani Turinský, dočkali se diváci gólu až ve 14. min., kdy se v přesilovce trefil přesně Zelenka. Hosté mohli po té vyrovnat při sólu Budi, ten ovšem na Jágra nevyzrál.
V prostřední dvacetiminutovce upadla hra do podprůměru. Domácí nedokázali na hosty nic vymyslet a hosté ostřelovali Jágra jen z dálky.
Až v poslední části hry se zase začal hrát hokej. Nymburk vstoupil do poslední třetiny v pozměněné sestavě a výkon domácích to hodně oživilo. Hned na začátku ujel Zelenka a Kaltenböck jej zastavil jen za cenu faulu, po kterém sudí nařídil trestné střílení. Sám postižený Zelenka se z něj nemýlil - 2:0. Zvýšená aktivita domácích přinesla vzápětí další gól ve Volkeho síti, když Martinec v ponechané výhodě ideálně našel Iterského, který potřetí rozvlnil síťku za zády hostujícího gólmana. Hosté se ovšem nevzdali a aktivní Buďa dvěma góly vykřesal pro hosty naději. Ti se přesně minutu před koncem odhodlali k power play, v níž však inkasovali počtvrté. Mrňa sám mohl střílet do prázdné branky, ale puk přihrál Zelenkovi a ten dokončil hattrick.
Branky: 14. Zelenka (Škaloud, Mrňa), 42. Zelenka TS, 47. Iterský (Martinec), 60. Zelenka (Mrňa) – 49. Buďa (Procházka), 56. Buďa (Procházka)
Rozhodčí: Pražák – Komárek, Nepomucký
Vyloučení: 4:6
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:2
Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 4:2
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Dvořák, Haschka, Nedvěd, Iterský, Topič, Vlach – Vondrlík, Nýč, Kadeřábek – Mrňa, Škaloud, Zelenka – Krätzer, Turinský, Fišer – Martinec, Dulovec     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace