1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Stadion Vrchlabí 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

26. 09. 2015

Ve 4. kole prohráli nymburští hokejisté s týmem Vrchlabí. Hosté vstřelili vítěznou branku 0,3 vteřiny před koncem. Domácí hokejisté tak zůstávají jako jediní v tabulce bez bodu a krčí se na posledním místě.

Hned v úvodu spálil dobrou šanci Eis, který v přesilovce mířil vedle. Po sérii vyloučení na obou stranách naskočil v pravý čas z trestné lavice hostující Mrňa a po samostatném nájezdu nedal domácímu brankáři Matouškovi šanci. Vzápětí se hnal na Matouška vrchlabský Šimoníček, ten ovšem i díky tomu, že byl faulován, neuspěl. V oslabení se však podařil únik nymburskému obránci Kneslovi a po jeho přihrávce před branku se z vyrovnání radoval Jindra.
V úvodu druhé části šli ovšem hosté znovu do vedení. Zmatky v obranné třetině domácích potrestal přesnou ranou od modré Klement. Domácí se snažili o vyrovnání, ale jejich hra byla těžkopádná, bez momentu překvapivé přihrávky či vážnějšího ohrožení soupeřovi branky. V 35. minutě zachránila Matouška od další inkasované branky tyčka, do které pálil Šimoníček. Krátce nato se řítil na Abraháma domácí Protivný, ale ani nadvakrát na hostujícího brankáře nevyzrál.
Vyrovnat se podařilo domácím až v padesáté minutě, kdy v přesilové hře našel Novák přesně Protivného a pro domácího hokejistu již nebylo problém trefit odkrytou branku. S blížícím se závěrem zápasu stoupala převaha hostí a domácí se jen těžko dostávali z vlastního obranného pásma. Matoušek však svůj tým držel nad vodou a rány hostí dokázal zlikvidovat. Minutu a půl před koncem hosté dopravili puk do branky, jenže hlavní rozhodčí viděl přihrávku rukou a okamžitě na znamení neuznaného gólu rozpažil, což zopakoval i po poradě s čárovými. Přesto se nakonec hosté z gólu radovali. Sedmdesát vteřin před koncem byl vyloučen domácí Novák a hosté po obrovském tlaku dokázali přesilovku 0,3 vteřiny před koncem zápasu využít a vstřelit vítěznou branku.
Branky: 9. Jindra (Knesl, Podsedníček), 51. Protivný (Novák, Knesl) – 8. Mrňa (Lenoch, Klement), 23. Klement (Šimoníček, Matějka), 60. Jebavý (Filip)
Rozhodčí: Horinek – Žídek, Tasch
Vyloučení: 6:7
Využití: 1:1
Oslabení: 1:0
Diváci: 180
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Loučka, Knesl, Dvořák, Rittig, Novák – Eis, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Šimek - Podsedníček, Jindra, Barbora – Kuzďas, Smejkal, Jebavý.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace