Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

NED Hockey Nymburk - HC Stadion Vrchlabí 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

28. 09. 2013

Ve 4. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk v domácím prostředí Vrchlabí. Nymburk tímto vítězstvím slaví historickou první výhru nad Vrchlabím. Předchozích osm vzájemných střetnutí ze sezón 2005-2006 a 2006-2007 totiž vždy skončilo nymburskou prohrou.

Vítězství se nerodila lehce. Oba týmy v úvodu pozorně bránily střední pásmo a tak se hrálo dlouho bez šancí. Úvodní gól vstřelili hosté, kteří využili první přesilovku. Klement nechytatelně tečoval střelu od modré a nymburský brankář Bílek byl bez šance. Krátce nato se domácím podařilo vyrovnat. Šimek našel před brankou volného Tregla a ten nadvakrát v pádu zasunul puk za Luňákova záda.
V průběhu druhé třetiny se obrany přeci jen více otevřely a šancí na obou stranách přibylo. Na začátku 28. minuty se po souhře celého útoku v den svého svátku, trefil sváteční střelec Václav Dvořák. Dvořákova radost z gólu však trvala jen chvíli. Nejstarší domácí hráč, který kroutí v Nymburce již svoji čtrnáctou sezónu, totiž nebyl uveden v zápise o utkání. Gól tedy neplatil a Dvořák musel odejít do kabin. Tento okamžik ovšem neměl na domácí vliv. Po krátké pauze zapříčiněné opravou poškozeného mantinelu dostali domácí možnost dvojnásobné přesilovky. Krátce po návratu prvního hráče z trestné lavice prostřelil brankáře Luňáka Kříž a tentokrát už se mohli domácí radovat naplno. Hosté se pokoušeli okamžitě o vyrovnání, jenže Šťastný nevyužil po chybě Procházky tutovku, Bláha mířil do tyče a Poskočil pálil v úniku mimo.
V úvodu posledního dějství přežili hosté dvě oslabení a pak se snažili o vyrovnání skóre, ovšem pozorný Bílek držel nymburské vedení. S blížícím se koncem zápasu, se domácí čím dál víc soustředili na bránění jednogólového vedení. Už v čase 57:40 se hosté pokusili o power play, krátce nato ale musel Luňák zpět do branky, neboť se vhazovalo ve středním pásmu. Za půl minuty zkusili hosté hru v šesti proti pěti ještě jednou, jenže Toma našel Martince a domácí hráč se do prázdné branky nemýlil. Po vyloučení nymburského Voženílka odvolali hosté Luňáka z branky do třetice, zkusili hru šesti proti čtyřem, ale ani tentokrát jim risk nevyšel. Král obral jednoho z hostujících hráčů o puk a Tregl vteřinu před koncem pečetil střelou do opuštěné klece výsledek na konečných 4:1.
Branky: 15. tregl (Šimek, Král), 32. Kříž (Král, Šimek), 60. Martinec (Toma, Kříž), 60. Tregl (Král) – 11. Klement (Plichta)
Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček
Vyloučení: 5:7