1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Stadion Vrchlabí 4:5 sn (3:2, 1:2, 0:0 – 0:0 – 0:1)

08. 10. 2014

V 5. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na samostatné nájezdy s týmem z Vrchlabí. Nymburk se vinou odloženého zápasu s Trutnovem poprvé představil v domácím prostředí až téměř měsíc od začátku soutěže.

Domácí měli stejně jako v předchozích zápasech špatný start do zápasu a hned první lajna na konci první minuty inkasovala. Nymburským se ale dvěma slepenými góly podařilo rychle otočit skóre. Ve 13. minutě pak poslal domácí mužstvo do dvoubrankového vedení Stehlík. Hosté odpověděli obrovským závarem před Matouškem, který ještě nevyužili, Klementova tvrdá rána od modré však už za Matouškovými zády skončila.
Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení náporu domácího týmu, který korunoval gólem Protivný. Vrchlabští po čtvrté inkasované brance začali napadat hluboko v útočném pásmu, což činilo nymburským problémy, ale dokázali se s tím popasovat. S čím si ale domácí nedokázali poradit, byla minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilovka, kterou nedokázali nevyužít. A hosté je za to ztrestali v závěru třetiny dvěma brankami a vyrovnali tak skóre.  
V závěrečné části se již brankový stav nezměnil, ačkoli oba týmy měly několik dobrých střel a příležitostí. V prodloužení byli blíže ke gólu hosté, jenže tutové šance Skočovského a Matějky dokázal brankář Matoušek zlikvidovat.
O výsledku tedy museli rozhodnout nájezdy. V hostující brance vystřídal na nájezdy Abraháma Neužil, v domácí zůstal Matoušek. Risk se změnou gólmana se vrchlabským vyplatil. Neužil vychytal Krále i Bičištěho, překonal jej pouze Stehlík. Naopak na druhé straně byl nymburský Matoušek úspěšný pouze proti Vlachovi. Štastný i Filip jej překonali tak si vítězství odvezli domů hosté.
Branky: 4. Šimek (Protivný), 5. Velechovský (Pilař, Stehlík), 13. Stehlík (Král), 22. Protivný (Kulich, Bičiště) – 1. Půlpán (Matějka), 16. Klement (Štastný), 39. Urban (Vlach, Hlaváč), 40. Lenoch (Hemerský, Půlpán), 65. Filip rozhodující sn.
Rozhodčí: Hornáček – Beránek, Klouček
Vyloučení: 1:7, navíc Klement 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 270
Třetiny: 3:2, 1:2, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5
Sestava Nymburka: Matoušek – Rittig, Kříž, Kulich Košař, Pokorný, Dvořák, Herna – Velechovský, Král, Stehlík – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Kadlec, Pilař, Brzák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace