NED Hockey Nymburk - HC Strakonice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

26. 02. 2005

V pátém rozhodujícím zápase prohrál Nymburk doma se Strakonicemi. Nymburk oslabený o centra první i druhé lajny Sirotka a Krále nedokázal využít domácího ledu k historickému postupu do 3. kola. Nymburk tak skončil stejně jako vloni před branami 3. kola.

Poprvé nedali nymburští hokejisté v letošní sezoně ani gól, nevyužili domácího prostředí, a postup do finále tak spadl do klína nadšeně bojujícím Strakonicím.
V pátém rozhodujícím utkání druhého kola play off druhé ligy hokejisté Nymburka prohráli a sezona pro ně skončila. Bez zraněného Krále a distancovaného Sirotka se museli obejít nymburští trenéři v rozhodujícím zápase o postup do finále play off. Oba týmy začaly ofenzivně, jenže nedokázaly přesně zakončit, a nebo se na útočníky vytáhli oba gólmani. Branky se tedy ani jeden celek v první dvacetiminutovce nedočkal. Důležitý okamžik zápasu se odehrál ve 24. minutě. Rozhodčí neviděl, že brankář Strakonic nemá puk pod kontrolou a rozhodl se hru přerušit. Současně s jeho hvizdem ale dopravil puk do brány Petrák. Gól však sudí neuznal. Kolem něj se pak sjelo několik domácích hráčů, z nichž nejvíce protestoval Kosejk a vysloužil si trest ve hře 5 minut plus do konce utkání. Následné oslabení hrál Nymburk v klidu a hosté se k ohrožení Valentovy brány nedostali. Až deset vteřin před uplynutím trestu vyrazil domácí brankář Řehořovu bombu od modré. Puk se odrazil k Malkusovi a ten otevřel skóre zápasu - 0:1. Domácí měli poté několik šancí. Gólem nejvíce zaváněly příležitosti Turinského a Jágra. Ve 49. minutě, kdy se domácí dostali k náporu, byl vyloučen Krejčík a Kabele přesilovku přetavil ve druhý gól. Hosté se v dalších minutách dopředu nehrnuli a dvoubrankový náskok si hlídali. V poslední minutě se vhazovalo před strakonickou bránou a domácí odvolali brankáře. Hosté ale puk vyvezli a zkušený Horák gólem z poloviny hřiště odstartoval mohutné oslavy asi stovky hostujících fanoušků.
Branky: 30. Malkus (Řehoř), 51. Kabele (Horák, Malkus), 60. Horák (Kabele)
Rozhodčí: - Marek, Pokorný
Vyloučení: 3:5, navíc Kosejk 5+trest ve hře, Krejčík (N) 10 min os. tr.