NED Hockey Nymburk - HC Strakonice 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

04. 10. 2006

Strakoničtí přijeli do Nymburka s vizitkou posledního týmu tabulky, který ještě v letošní sezóně nedokázal vyhrát. V Nymburce však těžili z absolutní neschopnosti domácích hráčů dát gól a z výborných zákroků gólmana Špilera a připsali si do tabulky první vítězství.

Po celou první třetinu se hrálo prakticky jen na jednu branku, jenže domácí neproměnili ani ty nejvyloženější šance. V 16. min. tak přišel zákonitý trest. Kuna zůstal v oslabení dvakrát během 10 vteřin sám před Kreminou a podruhé svoji šanci využil.
Také ve druhé třetině pokračovala převaha domácích, kterou v přesilovce zužitkoval Šimek a vyrovnal na 1:1. Jenže hosté se díky Nikodémově střele dostali opět do vedení. Domácím se ovšem podařilo zásluhou mladíčka Dulovce rychle vyrovnat. Pro Dulovce to byl jeho premiérový gól ve 2. lize. Jen o malou chvilku později připravil z trestné lavice vracející se Martinec tisíciprocentní šanci pro Šimka, jenže jeden nejzkušenějších hráčů domácích ji trestuhodně zahodil. Nápor Nymburka pokračoval, hostům však přálo štěstí když Křížovu ránu zastavilo břevno.
Střelecké trápení Nymburka pokračovalo i v poslední dvacetiminutovce, naopak hosté se zásluhou ojedinělé střely dostali v závěru utkání potřetí do vedení. A tentokrát jej již udrželi. Nymburku nepomohla ani minutová power play. Utkání navíc nedohrál nymburský Fišer, který inkasoval ránu pukem do obličeje a ještě během utkání odjel s roztrženým horním i dolním rtem do nemocnice.
Branky: 26. Šimek (Zeman), 32. Dulovec (Ludvík, Turinský) – 16. Kuna (Kozma), 31. Nikodém (Šulčík), 57. Slaba (Řehoř)