1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Strakonice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

29. 12. 2006

V předehrávce 29. kola porazil Nymburk předposlední tým tabulky. Utkání vyšlo především Nýčovi s Kosejkem. Prvně jmenovaný se podílel na všech gólech a Kosejk dvakrát rozvlnil síť za zády soupeřova brankáře. Bojovný výkon také podali Martinec a benjamínek týmu Kotrba. Vše jistil bezchybný Kremina.

Domácí hráči měli prakticky po celý zápas převahu, kterou však dokázali přetavit v góly až ve druhé polovině utkání. Do té doby mířili jen Ludvík do tyče a Šimek do břevna Svobodovy branky. Až ve 32. min. vybojoval v rohu puk nejmladší hráč na ledě Kotrba a Nýč z jeho přihrávky poprvé překonal hostujícího gólmana. Další gól přidali domácí ve 38. min. A byl to gól hodně kuriózní. Kosejk bekhendem nahazoval puk velkým obloukem na branku hostí, Nýč si jej chtěl rukou zpracovat, puk však minul a ten skončil až za zády překvapeného Svobody. Vzápětí po gólu promarnil svoji druhou obrovskou šanci v utkání Gajovský, když z bezprostřední blízkosti mířil přímo do levého betonu strakonického brankáře. Také v poslední třetině pokračovala převaha domácích. Nejprve promarnil sólo Dulovec, když přestřelil, další samostatný nájezd domácích však už gólem skončil. Gajovský efektním zakončením zvýšil na 3:0. Konečnou podobu skóre utkání zařídil v přesilovce 4 na 3 tečovanou střelou od modré Kosejk. V závěru se hosté snažili alespoň o čestný úspěch, ovšem ani ve dvou přesilovkách gól nevstřelili. Nejblíže k němu měli po střele Řehoře, ale Kremina vytěsnil jeho střelu na tyč. Domácí gólman si tak připsal druhé čisté konto v sezoně.
Branky: 32. Nýč (Kotrba), 38. Kosejk (Nýč), 49. Gajovský (Maršík, Nýč), 52. Kosejk (Gajovský, Nýč)
Rozhodčí:
Vyloučení: 6:8, navíc Jágr (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 280
Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0
Vývoj skóre: 4:0
Sestava Nymburka: Kremina – Bartoníček, Kříž, Dvořák, Kosejk, Krejčík, Plíhal – Ludvík, Jágr, Šimek – Gajovský, Nýč, Kotrba – Martinec, Turinský, Dulovec – Maršík

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace