1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Strakonice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

04. 02. 2006

Ve 34. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk doma nad Strakonicemi. V zápase, ve kterém už oběma týmům o nic nešlo zvítězil Nymburk zaslouženě. Hosté, kteří přijeli jen s jedním brankářem a třinácti hráči do pole nekladli domácím výraznější odpor. Vítězství Nymburka mohlo být ještě výraznější, hostující gólman Burda však kromě čtyř inkasovaných gólů spoustu šancí pochytal, nebo mu v několika případech pomohla konstrukce branky.

Hosté se dostali rychle do vedení, když Kremina nedokázal ani akrobatickým vykopnutím nohy chytit Procházkovu dorážku z mezikruží. Nymburk odpověděl v přesilové hře, kdy se od modré trefil přesně Kosejk. Otočit skóre mohl domácí Kaulfus, jenže jemu snad není gól v letošní sezóně souzen. Jeho rána se zastavila na tyči. Více štěstí měl vzápětí Krejčík, jehož tečovaná rána od modré zapadla za Burdova záda.
Hned v úvodu druhé třetiny zlikvidoval Burda sólový nájezd Královi. Po tlaku domácích však v 28. min. hostující gólman přeci jen kapituloval, když ho nadvakrát překonal Malý.
Také Kremina v brance domácích musel čelit samostatnému nájezdu. Na začátku poslední části hry ujel Nikodém ovšem domácí gólman se překonat nenechal. Na druhé straně zachránila Burdu od dalšího gólu tyčka po střele Krejčíka. V 51. min. propadli hosté v útočném pásmu a Král s Malým se sami ve dvou řítili na Burdu, který byl proti jejich kombinaci krátký – 4:1. Vzápětí ještě orazítkoval tyčku domácí Toma.
Branky: 10. Kosejk (Král), 13. Krejčík (Král), 28. Malý (Král, Dvořák), 51. Malý (Král, Kříž) – 3. Procházka (Pitel)
Rozhodčí:
Vyloučení: 4:7
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 320
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 4:1
Sestava Nymburka: Kremina – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík – Dvořák, Král, Malý – Kaulfus, Šimek, Toma – Pešek, Turinský, Červinka
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace