NED Hockey Nymburk - HC Strakonice 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

18. 02. 2005

V 1. zápase 2. kola play off porazil Nymburk doma Strakonice

NED Hockey Nymburk – HC Strakonice 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Obě mužstva nastoupila do zápasu bez svých nejlepších střelců. Hostům chyběl Malkus a domácí postrádali Lukeše, který bere antibiotika.
Nymburk do utkání nevstoupil dobře. Už ve 2. min. minul před prázdnou brankou puk K. Kadlec, který si však vše vynahradil o minutu později, když si v přesilovce najel mezi obránce a únik proměnil ve vedoucí gól. Nymburk pak nevyužil dvě přesilovky za sebou. Hosté se dostali do dalšího brejku v 11. min. tentokrát ale Novák proti Nikodémovi uspěl. Obrovské štěstí měl na druhé straně Pinkas, který ve 12. min. vůbec nereagoval na Kosovu ránu ze středního pásma, která jen těsně minula jeho svatyni. V 15. min. se domácím podařilo zásluhou Turinského vyrovnat a o dalších 19 vteřin později strhl Petrák vedení na nymburskou stranu. Skvělou pětiminutovku zakončil 13 vteřin před koncem Kosejk, který potřetí prostřelil Pinkase.
Na začátku prostřední dvacetiminutovky zvýšil na 4:1 v oslabení agilní Culka. Domácí pak promrhali minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3, ale ani hostům se v početní výhodě nedařilo, když nevyužili tři přesilovky jdoucí za sebou.
Až v 50. min. se hostům podařilo snížit na dvoubrankový rozdíl, když Pitel dorazil Kloudovu ránu. V té době však již měl Nymburk zápas plně pod kontrolou a jen si hlídal své vedení. Na hostech byla až příliš znát pětizápasová série s Mostem.
Branky: 15. Turinský (Culka), 15. Petrák (Sirotek, Kosejk), 20. Kosejk (Jágr, Sirotek), 26. Culka (Turinský, Kos) – 4. K. Kadlec (Kotek), 50. Pitel (Kloud)
Rozhodčí: Lacina
Vyloučení: 8:8, navíc Žák (S) 10 min + tdku,