1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Tábor 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

24. 01. 2015

Ve 27. kole 2. hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté v domácím prostředí s týmem Tábora. Skvělou střeleckou formu prokázal táborský kapitán Matušík, který se trefil do nymburské branky hned čtyřikrát.

Domácí nezačali dobře a už na konci čtvrté minuty poprvé inkasovali. Hostující Kanov zachytil nymburskou rozehrávku a zcela volný Matušík neměl problém překonat Brázdila. Po sérii vyloučení na obou stranách využili v závěru třetiny hosté přesilovku, když Brázdil neudržel střelu Kolomého a Kellner dorazil puk do sítě.
Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Domácí se marně snažili překonávat pozornou obranu hostí a ke střelám se dostávali jen sporadicky. Táborští toho domácím moc nedovolovali, sami naopak navyšovali svůj náskok. Přesně v čase 28:00 zakončil rychlý protiútok Kellner. Další branku přidal ve 34. min. Matušík, kterému v oslabení namazal přímo na hůl Šimek. Po tomto gólu došlo v nymburské brance ke střídání. Brázdil odjel na střídačku a přenechal své místo Matouškovi. Chvilku nato se konečně prosadili i domácí, když zásluhou Brzáka využili početní výhodu. Vzápětí mohl přidat další branku domácí kapitán Král, který se sám řítil na táborského brankáře Klestila, ten však jeho pokus lapil.   
Hned na začátku třetího dějství nechala domácí obrana bez povšimnutí Matušíka, který nikým neatakován dojel od modré až k Matouškovi a pohodlně dokončil hattrick. Vzápětí předvedl parádní zákrok Matoušek proti střele Krätzera. Na druhé straně se do zakončení dral domácí Wszolek, byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil možná trochu neočekávaně trestné střílení. V něm ovšem novic nymburské sestavy neuspěl. V závěru zápasu hosté přidali ještě dvě branky. Matušík svojí čtvrtou brankou v utkání prostřelil Matouška a nechytatelnou tečí se prezentoval Boháč.   
Branky: 38. Brzák (Wszolek, Eis) – 4. Matušík (Kanov), 18. Kellner (Kolomý, Boháč), 28. Kellner (Kolomý, Mrkvička), 34. Matušík (Mrkvička, Havran), 41. Matušík (Krätzer, Březina), 49. Matušík (Krätzer), 55. Boháč (Kellner, Blažek)
Rozhodčí: Battěk – Marek, Rybáček
Vyloučení: 7:5
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 170
Třetiny: 0:2, 1:2, 0:3
Vývoj skóre: 0:4, 1:4, 1:7
Sestava Nymburka: Brázdil (od 34. min. Matoušek) – Kříž, Rittig, Pokorný, Kulich, Cicvárek, Dvořák – Eis, Král, Wszolek – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Kadlec, Dulovec, Brzák – Pácal

Foto: Miroslav Jilemnický

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace