NED Hockey Nymburk - HC Tábor 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

11. 12. 2005

V prvním kole nadstavby prohrál Nymburk doma s Táborem. Utkání se nevyvedlo především elitní Nymburské formaci, která třikrát inkasovala z toho jednou dokonce v oslabení. Domácí působili tragicky především v přesilových hrách celkem 15 minut a 23 vteřin hráli v početní převaze 5 na 4 a 36 vteřin v přesile 5 na 3. Z toho dokázali dát jeden jediný gól. V článku i několik fotografií ze zápasu!

Nymburk předváděl celou první třetinu ofenzivní hru, ovšem góly střílel soupeř. Domácí se dostali do vedení, když Lukešovo sólo dokončil Jágr, jenže vzápětí vyrovnal střelou od modré Hanzl. Neuběhly ani dvě minuty a Novák lovil puk ze své sítě podruhé. Hosté se v ponechané výhodě řítili ve čtyřech na dva a Ježek doklepl Györiho pokus do sítě podruhé. V 16. min. překonal Ševčík v přesilovce Nováka potřetí a domácí gólman odjel na střídačku.
Nymburští byli průběhem utkání zaskočeni a na začátku druhé třetiny promrhali tři přesilovky za sebou. V té poslední dokonce sami inkasovali, když Györi poslal na zteč Slance, který Kreminovi nedal šanci. Vzápětí dvakrát vyzkoušel pozornost Matouška v brance hostí Sirotek. V další přesilovce domácí předvedli před Matouškem dokonalý závar, místo gólu však přišel zbytečný faul a konec přesilovky.
Až na začátku poslední dvacetiminutovky využili domácí zásluhou Jágra další z mnoha početních výhod a snížili. Domácí fanoušci bezustání hnali své „koně“ dopředu, jenže ani další tři přesilovky gól nepřinesly. Hostující brankář Matoušek všechny nebezpečné střely pochytal. Domácí fanoušci si jméno Táborské brankáře pamatují ještě z doby kdy chytal v Nymburce a ani tentokrát nezapomněli skandovat jeho jméno. Tentokrát zcela po zásluze. Byl totiž nejlepším hráčem zápasu.
Branky: 7. Jágr (Lukeš, Krejčík), 42. Jágr (Lukeš) – 9. Hanzl (Dvořák), 11. Ježek (Györi, Stoklásek), 16. Ševčík (Kubíček), 30. Slanec (Györi)