1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Tábor 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

14. 01. 2018

Ve 27. kole vyhráli nymburští hokejisté nad týmem Tábora.

Nymburští hokejisté rozhodli o svém vítězství třemi vstřelenými brankami v úvodní třetině. Gólový účet zápasu otevřel v 6. minutě Kolouch, který střelou po ledě dokázal propasírovat puk pod Klestilovými betony za brankovou čáru. V polovině úvodní dvacetiminutovky propálil v přesilovce Klestila podruhé Knesl a třetí úspěšnou trefu přidal aktivně hrající Kedršt.
Hned v úvodu druhé periody nezvládli domácí střídání a táborští se hnali v protiútoku tři na jednoho, ale Krofta Březinovu ránu vyrážečkou zneškodnil. Hosté měli i další příležitosti v prostředním dějství a to především zásluhou čtyř vyloučených domácích hokejistů, ovšem ani v 97 vteřin dlouhé dvojnásobné početní výhodě recept na Kroftu nenalezli.
Na začátku závěrečné periody si vyzkoušeli 99 vteřin dlouhou přesilovku i domácí, ale Arnošta i Bičištěho ve vyložených šancích Klestil vychytal a také s dalšími pokusy domácích hokejistů si táborský brankář poradil. Když už se zdálo, že si mladičký Mladoboleslavský brankář Krofta ve službách Nymburka připíše první čisté konto v kariéře, přišla chyba v obranném pásmu a táborský Blažek rozdmýchal pro hosty jiskérku naděje. Hosté pak ještě zkusili dvakrát odvolat brankáře, ale kontaktní branku už ve skvělé formě chytající Krofta nedovolil soupeři vsítit.
Branky: 6. Kolouch (Kedršt, Štěpánek), 11. Knesl (Bičiště, Josefus), 13. Kedršt (Kolouch) – 58. Blažek (Černý, Heřman)
Rozhodčí: Velčovský – Marek, Marek
Vyloučení: 5:5
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 250
Třetiny: 3:0, 0:0, 0:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:1
Sestava Nymburka: Krofta – Hejda, Kříž, Loučka, Knesl, Mašek, Hierman, Rittig – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Bičiště, Josefus, Eis – Kolouch, Kedršt, Štěpánek.

FOTO VLASTIMIL ČECH

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace