1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Tábor 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

02. 12. 2007

Nymburští hokejisté si po pěti zápasové šňůře proher konečně připsali na své konto vítězství. Skvělý výkon podal domácí brankář Jaroslav Jágr, který dvě třetiny držel čisté konto a na vítězství měl lví podíl. První branku v dresu Nymburka zaznamenal Lukáš Tondr a hned se jednalo o branku vítěznou.

Nymburk vstoupil do zápasu výborně a už v po 53 vteřinách se radoval z gólu, když Kosovu ránu dorazil Hertl. Tábor odpověděl tutovkou Žižky, kterou ovšem zlikvidoval brankář Jágr. Po třech ubráněných oslabeních patřil konec první třetiny hostům, ovšem vyrovnat se jim nepodařilo.
Také v úvodu druhé třetiny se museli hosté bránit v několika oslabeních. Tři přesilovky domácích se jim ubránit podařilo, v té čtvrté však zůstal před Anderlem volný Dvořák a Nymburk vedl 2:0. Do konce třetiny pak ovládali hru hosté a vytvořili si několik šancí, jenže Nymburk držel skvělý Jágr. Ten nejprve zlikvidoval samostatný nájezd Mrkvičky a pak chytil i tutovku Ševčíkovi.
Hostům se podařilo překonat Jágra až na začátku poslední dvacetiminutovky kdy se přesně trefil Kocar. Nymburk však rychle odskočil znovu na rozdíl dvou gólů. Dulovcovu ránu do tyče dorazil za Anderleho záda Tondr. Hosté v 50. min. zásluhou Kanova stačili ještě snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnat se jim už ale nepodařilo. 
Branky: 1. Hertl (Kos), 31. Dvořák (Nýč, Hertl), 45. Tondr (Dulovec, Kříž) – 41. Kocar (Kupec), 50. Kanov (Kupec)
Rozhodčí:
Vyloučení:
6:8, navíc Heršálek 10 min. os. tr., Trieb (oba T) TH
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 250
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:2
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2
Sestava Nymburka: Jágr – Zeman, Kaulfus, Kos, Kumstát, Krejčík, Kříž – Dvořák, Nýč, Hertl – Fišer, Šimek, Martinec – Tondr, Turinský, Dulovec

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace