1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Tábor 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

19. 11. 2006

Nymburští hokejisté po dvou ostudných prohrách s týmy ze samého suterénu tabulky zabrali a v pohledném zápase nakonec zvítězili. O třech bodech pro domácí rozhodl brankou pět vteřin před koncem Zeman.

Už v první minutě mířil hostující Mrkvička do tyče Kreminovi branky, góly však dávali domácí. Dulovec se proměnil ve dvorního nahrávače a Šimek dvěma góly otevřel skóre zápasu. Tábor se k ohrožení Kreminy dostával jen sporadicky a když tak jen střelami z dálky.
Také ve druhé třetině si domácí vypracovali několik šancí, hostující brankář Anderle však při nich svůj tým podržel. Hosté začali ohrožovat Kreminu a v závěru druhé třetiny, kdy také gólem v přesilovce zásluhou Hrušky snížili.
V úvodu poslední části hry promarnil Nymburk 100 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, když výsledkem byly jen dvě Kosejkovi rány od modré. Anderlemu však nikdo neclonil a hostující brankář si tak s oběma střelami v pohodě poradil. Při hostujícím brankáři pak stálo štěstí v dalším oslabení, když se rána Gajovského odrazila od břevna. V 52. min předvedl jinak výborně pískající rozhodčí minelu, když neviděl evidentní vysokou hůl v obličeji domácího obránce Krejčíka. Krejčík dlouho ležel v rohu a než se otřesený stihnul vrátit do hry, využili táborští chaosu v nymburské obraně ke vstřelení vyrovnávací branky. Hosté se až do konce zápasu snažili bránit lehce nabitou remízu ovšem nakonec se štěstí přiklonilo na stranu domácích. 13 vteřin před koncem byl v šanci faulován dnes výborně hrající Šimek a Nymburk dostal možnost přesilové hry. V ní zachoval chladnou hlavu Gajovský, který zpoza branky vybruslil do rohu a našel před brankou volného Zemana. Ten pět vteřin před koncem prostřelil vše co mu stálo v cestě a zajistil Nymburku tři body.
Branky: 5. Šimek (Dulovec, Kos), 11. Šimek (Dulovec), 60. Zeman (Gajovský) – 35. Hruška (Mrkvička), 53. Kaltenböck
Rozhodčí: ? nevím ale na poměry 2. ligy pískal výborně (kromě té minely)
Vyloučení: 5:7
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 350
Třetiny: 2:0, 0:1, 1:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Sem – Culka, Jágr, Gajovský – Dvořák, Šimek, Dulovec – Hertl, Lipták, Ton  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace