1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Tábor 3:4p (2:0, 0:1, 1:2)

01. 10. 2016

V 5. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk v prodloužení s Táborem. Nymburku nepomohly k vítězství ani tři trestná střílení, která byla proti Táboru nařízena. Ani jedno totiž domácí hokejisté nedokázali proměnit.

První velkou šanci zápasu si vypracovali hosté hned v úvodní minutě zápasu, Brázdil ale pohotovým betonem šanci Severy zneškodnil. Z úvodní branky se tak mohli radovat domácí. Obránce Kříž si z nezvyklé pozice z rohu útočného pásma vybruslil před branku a bekhendem pod víko otevřel skóre zápasu. Vzápětí mohl zvýšit vedení Kuzďas, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Chvíli nato hosté faulovali znovu a v přesilové hře Stehlík překonal Klestila v brance hostí podruhé. Také hosté si postupně vytvořili několik dobrých brankových příležitostí, ovšem Brázdil všechny šance pochytal.
V úvodu druhého dějství se konečně mohli radovat i hosté. Matušík napřáhnul na modré a propálil vše co mu stálo v cestě. Dál se hrál pohledný a bojovný hokej až do 34. minuty, kdy proti Táboru bylo nařízeno další trestné střílení. Ani nymburský sniper Stehlík ale proti hostujícímu brankáři neuspěl. A stejně tak chytil táborský fantom mezi tyčemi i trestné střílení domácímu Arnoštovi, které bylo nařízeno krátce poté.
Nevyužité šance domácích potrestal v 45. minutě Kanov, který využil přesilovku a vyrovnal. Chvíli nato vrátil Nymburku vedení Stehlík, který překvapil Klestila střelou ze střední vzdálenosti. Ovšem podobně překvapil Brázdila i Kellner a bylo opět vyrovnáno. Necelé dvě minuty před koncem jeli domácí ve třech proti jedinému obránci, ovšem šanci nevyužili a tak byli diváci poprvé svědky prodloužení hraného ve třech proti třem.
V nastaveném čase využili hosté přesilovku, když se přesně k tyči trefil Kanov a bod navíc za vítězství v prodloužení tak putuje do Tábora.
Branky: 6. Kříž (Šimek), 8. Stehlík (Šimek), 48. Stehlík (Pýcha) – 24. Matušík (Hlaveš), 45. Kanov (Matušík), 50. Kellner (Kýhos), 62. Kanov (Matušík)
Rozhodčí: Veselý – Potůček, Zetek
Vyloučení: 8:4, navíc proti Táboru 3x TS
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 150
Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4
Sestava Nymburka: Brázdil – Loučka, Kříž, Pýcha, Knesl, Novák, Saňa, Rittig – Josefus, Stehlík, Šimek – Eis, Bičiště, Ječný – Smejkal, Arnošt, Kuzďas – Dyrynk

Foto: Vlastimil Čech. Na fotografiích č. 2 (4344) a fotografiích č. 6 (4455) a č. 7 (4456), jsou zachyceny fauly, po kterých byla nařízena dvě ze tří trestných střílení.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace