1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Tábor 3:5 (3:3, 0:1, 0:1)

16. 09. 2015

Ve 2. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s týmem Tábora

Táborští se po cestě na zápas zdrželi v koloně u dopravní nehody a do Nymburka dorazili se zpožděním. V úvodním dějství se strhla nebývalá gólová přestřelka. Odstartovali ji hosté, a to už po necelé minutě hry. Šikovné manévry Vaniše za brankou vyústily v přihrávku před branku, kde už na svou gólovou šanci číhal Zayml - 0:1. Brzké manko ovšem snaživým domácím hráčům nevzalo vítr z plachet a Klestil si musel zapsat do statistik několik velmi povedených zákroků. V 6. minutě musel táborský obránce Havran zatáhnout za záchrannou brzdu a sudí Vokřál správně nařídil trestné střílení, nymburský exekutor Stehlík z něj ovšem orazítkoval jen tyč. Na konci 9. minuty se Středočeši přesto dočkali zaslouženého vyrovnání, to když využil jejich přesilovku při vyloučení Březiny Novák - 1:1. Podobný scénář pro změnu skóre použily oba celky v dalším průběhu první třetiny ještě dvakrát. V 16. minutě ozdobili svou početní převahu také táborští hokejisté - po střele Kanova a první dorážce Matušíka procedil puk za záda extáborského brankáře Matouška Březina a bylo to 1:2, ale Nymburští dokázali jen o necelé tři minuty později znovu vyrovnat zásluhou Podsedníčka - 2:2. Domácí střídačka ještě ani nedojásala a už musela přijmout nepříjemný direkt, neboť branka Kellnera po krásně načasovaném pasu Polodny padla jen chvíli po nymburské vyrovnávající trefě. Ani stav 2:3 ale neměl dlouhého trvání. Vůdce bojovníků od Labe Král narýsoval přihrávku zpoza branky na obránce Knesla, a ten jí nepohrdl - 3:3.    
Druhé dějství bylo na rozdíl od toho předchozího na góly chudé. Táborští hráči v něm měli více než polovinu času navrch, a hlavně v úvodu se měl Matoušek hodně co ohánět,aby zlikvidoval tutovku Polodny a další šanci Mrkvičky. Domácí se zhruba od 33. minuty znovu začali více tlačit do ofenzívy a připravili Klestilovi několik ožehavých okamžiků, jediný gólový moment se ale urodil před nymburskou klecí. Povedenou přímočarou akci ozdobila krásná křížná přihrávka Seidla na Matušíka, pro kterého už nebyl problém uklidit zblízka puk do branky - 4:3.
Pro táborský celek to nakonec bylo u Labe těžké až do konce. Podstatnou část závěrečné dvacetiminutovky měl sice vcelku pod kontrolou,v závěru se ovšem domácí hokejisté mocně natahovali po vyrovnání, k čemuž jim posloužily i dvě přesilové hry. Výtečně chytající Klestil však za pomoci svých spoluhráčů přečkal pořádně horké chvilky bez úhony. V samém závěru uhodilo na druhé straně - domácím obráncům pláchl kolem levého mantinelu Kellner a situaci dva na jednoho vyřešil přesně mířenou střelou po ledě - 3:5.
Branky: 9. Novák (Šimek, Bičiště), 16. Podsedníček (Jindra), 18. Knesl (Král) - 1. Zayml (Vaniš), 13. Březina (Kanov, Matušík), 16. Kellner (Polodna, Havran), 39. Matušík (Seidl, Semrád), 60. Kellner.
Rozhodčí: Vokřál - Tasch, Klouček.
Vyloučení: 7:7 - navíc domácí neproměnili trestné střílení.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 100
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5  
NED Hockey Nymburk: Matoušek - Kříž, Loučka, Knesl, Novák, Rittig, Dvořák, - Eis, Král, Stehlík - Šimek, Bičiště, Protivný - Podsedníček, Barbora, Kuzďas - Jindra, Smejkal.

Článek převzat z webu HC Tábor
Fotogalerie: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace