1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Tábor 4:3p (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)

21. 12. 2016

Ve 23. kole zvítězili nymburští hokejisté v prodloužení nad týmem Tábora. Ještě před začátkem zápasu diváci i hráči uctili minutou ticha památku na vedoucího nymburského mužstva Jaroslava Vlasáka, který v úterý náhle zemřel.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně a oba týmy hrály ze zabezpečené obrany. Skóre zápasu otevřel hostující Vaniš, jehož lehké nahození překvapilo domácího brankáře Brázdila.
Nymburku se podařilo vyrovnat na začátku druhého dějství. Kříž v oslabení využil zakrytého výhledu táborského gólmana a po jeho střele bylo vyrovnáno. Zvýšená aktivita v útočném pásmu se nymburskému týmu vyplatila ve 28. minutě, kdy obránce Novák vybojoval puk v rohu, zpoza branky jej nahodil do brankoviště, odkud jej pohotově dorazil do sítě Kuzďas. Vzápětí na poslední chvíli zabrzdil těsně před Klestilem Stehlík, za což měl domácí forvard zamířit na trestnou lavici, táborský brankář však ukázal gesto fair play a na jeho popud byl velmi přísný trest pro Stehlíka zrušen.
Na začátku třetího dějství domácí sehráli rychlý protiútok dva na jednoho a Šimek poslal Nymburk do dvoubrankového vedení. To však domácím vydrželo jen chvíli, neboť Brázdil vyrazil puk nešťastně do nohy táborského útočníky a od ní se odrazil těsně za brankovou čáru. V čase 52.11 si strážce domácí svatyně vybral další slabší chvilku, když ho střelou z brankové čáry překonal Pechánek.
Do konce základní hrací doby již žádná branka nepadla a tak přišlo na řadou prodloužení. V něm sice hosté nastřelili tyč, ale aktivnější byli domácí. Ti si díky své aktivitě vynutili přesilovku, ve které prostřelil Klestila obránce Hes.
„Ve druhé části se nám podařilo otočit skóre na svoji stranu, navíc jsme na začátku třetí třetiny vstřelili další gól. Vedli jsme o dva góly, bohužel vedení se nám nepodařilo udržet. V prodloužení jsme dostali možnost přesilovky, ve které jsem doufal, že rozhodneme a vyhneme se nájezdům. To se povedlo. Tábor má velice kvalitní tým a s výsledkem jsem nakonec spokojen,“ řekl po zápase trenér nymburského týmu Pavel Bičiště.
Branky 26. Kříž, 38. Kuzďas (Novák), 43. Šimek (Hes), 64. Hes (Šimek, Stehlík) – 6. Vaniš (Kanov), 46. Kýhos (Duben, Seidl), 53. Pechánek (Krätzer)
Rozhodčí: Bareš – Špringl, Potůček
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 195
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:2 – 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Hes, Pýcha, Saňa, Rittig, Novák – Loučka, Šimek, Stehlík – Eis, Bičiště, Ježek – Kuzďas, Smejkal, Barbora

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace