NED Hockey Nymburk – HC Tábor 4:6 (1:4, 2:1, 1:1)

18. 02. 2007

Domácí hokejisté se mohou zlobit jen sami na sebe. Po hrůzostrašném úvodu, měli možnost osmi přesilovek ani jednu ale neproměnili. Naopak hosté z pouhých tří dokázali jednu využít.

Katastrofální úvod v podání Nymburských hráčů rozhodl o celém utkání. Čas 0:23, až z vlastního obranného pásma se nezadržitelně rozjel Ševčík, prosmýkl se kolem zkoprnělé obrany a střelou mezi betony Matouška otevřel skóre. Čas 1:22, Matušík dorážkou trestá Kosejkův faul a v přesilovce zvyšuje na 0:2. Čas 1:46, obránce M. Ton křížnou přihrávkou přes vlastní obranné pásmo namazal přímo na hůl Ježkovi a ten střelou do růžku vyhnal Matouška z branky. V 11. min ujeli hosté dva na jednoho a Hruška počtvrté rozjásal skupinu hostujících fanoušků. Nymburk rychle odpověděl Šimkovou dorážkou a po zbytek třetiny byl lepší, jenže Hloušek svoji šanci nedal. Naopak Kremina musel vytahovat Ševčíkovu ránu na tyč.
Ve druhé třetině byla optická převaha opět na straně domácích, ovšem gól padl nejprve do sítě domácích, když se podruhé v utkání trefil Ševčík. Až potom dokázal Nymburk svoje šance proměnit. V závěru třetiny se trefil od modré Kos a deset vteřin před druhou sirénou Dvořák.
Ve třetí třetině dokázal Nymburk ještě utkání zdramatizovat. Kos lehkým nahozením od červené čáry překvapil Anderleho a Tábor rázem vedl o jediný gól. Vzápětí odmítl vyrovnání Dvořák, který trestuhodně neproměnil dvě megašance. Při té druhé před ním zívala prázdná brána, ale Anderle napravil svoji chybu a zákrokem večera zabránil puku v cestě do sítě. Pak se opět potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš. Pět minut před koncem ujel Hruška a ač tísněn definitivně rozhodl.
Branky: 12. Šimek (Turinský, Dvořák), 38. Kos (Nýč), 40. Dvořák (Turinský), 49. Kos (Bartoníček) – 1. Ševčík, 2. Matušík (Ficek, Kaltenböck), 2. Ježek, 11. Hruška (Kocar), 37. Ševčík (Ficek), 56. Hruška (Matušík)
Rozhodčí: Soldán – Frühauf, Vlasjuk
Vyloučení: 3:8, navíc Kosejk (N), Matušík, Nedbálek (oba T) 10 min. os. tr.