NED Hockey Nymburk - HC Tábor 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

16. 10. 2013

V 8. kole 2. hokejové ligy zvítězil Nymburk doma nad Táborem. O výsledku zápasu rozhodla prostřední třetina, kterou domácí tým vyhrál 3:0.

Začátek zápasu nebyl ze strany nymburských hokejistů příliš povedený. Kluziště ovládali hosté a domácí jen přihlíželi jak na jejich branku míří jedna rána za druhou. Hosté sice domácí tým výrazně přestříleli, ovšem vytěžili z toho jedinou branku. Ve dvojnásobné přesilovce vypálil od modré Heršálek a jeho dvakrát tečovaná rána skončila za bezmocným Bílkem.
Ve druhé třetině se obraz hry změnil. Nymburk přidal na tempu a důrazu, což se okamžitě projevilo na ukazateli skóre. Po důrazu v brankovišti se mohl se své první letošní branky radovat Sirotek a bylo vyrovnáno. Chvíli poté přikopnul Bičiště puk Kulichovi a domácí šli do vedení. To v závěru třetiny ještě navýšili, když se po přihrávce Krále prosadil Tregl.
Na začátku posledního dějství se udála málo vídaná věc. Nymburk jel totiž krátce po sobě dvě trestná střílení. První za chycení puku obráncem v brankovišti proměnil Král, druhé po faulu na Stehlíka sám postižený nedal – mířil pouze do tyče. Hostům se podařilo zásluhou Kanova snížit a táborští rázem ožili. V následné přesilovce si vytvořili obrovský tlak, Kellner dokonce překonal Bílka, puk z brankové čáry ale včas odpálil obránce Kříž. Další přesilovka již hostům tolik nevyšla. Ujel v ní totiž domácí Stehlík a popáté překonal hostujícího brankáře Klestila. V závěru ještě neudržel nervy trenér hostujícího celku Pavel Kratochvíl a dvě minuty před koncem byl hlavním rozhodčím vykázán ze střídačky.
Branky: 27. Sirotek (Stehlík, Šefl), 35. Kulich (Bičiště), 39. Tregl (Král), 42. Král (TS), 55. Stehlík (Sirotek) – 10. Kellner (Heršálek, Kolomý), 48. Kanov
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 7:5, navíc trenér Tábora Kratochvíl trest do konce zápasu,