NED Hockey Nymburk - HC Tábor 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

01. 02. 2004

O pět gólů Nymburka se postarali tři střelci, kteří nosí na zádech čísla za sebou. S šestnáctkou otevřel skóre Černý, na 2:0 dal Langer s číslem 17 a na 3:0 po první třetině upravil s osmnáctkou hrající Hnát. Čtvrtý a pátý gól pak opět přidal agresivně hrající Černý a zkompletoval tak hattrick. Zajímavostí utkání bylo, že na střídačce Nymburka seděl jako náhradní brankář Luděk Slabý, který přesně před týdnem nastoupil v dresu Kobry Praha právě proti Nymburku. Během jednoho týdne se tak objevil na jednom stadionu ve dvou týmech.

V dalším zápase druhé hokejové ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě hráče Tábora.
První velkou šanci zápasu si vytvořili hosté. Táborský Györi se po své střele už předčasně radoval z gólu ovšem Kremina stihl zastavit puk na čáře a blízko stojící hlavní rozhodčí rozpažil. Na první gól si tak museli diváci počkat až do 12. min. Obránce Vítů zatáhl puk do pásma, Turinského pokus Anderle jen vyrazil a Černý obětavou dorážkou, při které skončil i s pukem v síti otevřel skóre. Uběhlo jen 14 vteřin a gólový stav se měnil znovu, když Langer zpoza brány propasíroval puk podruhé do branky. Dvouapůlminutovou gólovou smršť ukončil Hnát po nedorozumění Anderleho s obráncem. Nešťastný gólman Anderle odjel střídat a nahradil ho Havlík.
Velkou smůlu si hosté vybrali na začátku prostřední dvacetiminutovky. V přesilovce po obrovském závaru dvakrát překonali gólmana Kreminu, toho však na čáře zastoupili obránci. Nejprve Zeman obětavě použil rukavici jako lapačku a puk ze vzduchu chytil do rukavice, vzápětí mířil Novotný jen do hrudi Kose stojícího na čáře. Po této infarktové situaci se zbytek druhé třetiny zcela vymkl z rukou hlavního rozhodčího Horáka. Po sérii neodpískaných nedovolených zákroků hostí se hráči soustředili jen na vzájemné osobní souboje. Atmosféra v hledišti i na ledě zhoustla, hráči si navzájem vyřizovali účtu a diváci zasypávali led odpadky. V této atmosféře zahodili obrovské šance hostující Györi s Květoněm, kteří oba sami z mezikruží nepřekonali Kreminu. Naopak nymburský Černý rychle vyskočil po nafilmovaném pádu a odvážným skokem, při kterém opět skončil i s pukem v síti dorazil Kadeřábkův pokus.
Závěrečná třetina už byla přeci jen trochu klidnější, trestná lavice hostí však ani tak téměř nevychladla. Nejprve dostal 2+2 minuty za krvavý faul Balík a hned po vypršení jeho trestu inkasoval za vražení na hrazení 5+dokonce Bruner. Domácím však dlouhou přesilovku rozhodčí odepřel, když za atakování brankáře mimo brankoviště vyloučil Sirotka. Domácí to však nevyvedlo z míry a po krásné kombinaci při hře 4 na 4 zvýšili na 5:0. Turinský s přehledem zadovkou naslepo našel Černého a ten blafákem zkompletoval hattrick. Nymburské hráče vysoké vedení ukolébalo po chybách v obraně dovolili hostům zkorigovat výsledek. Oba góly vstřelil nejlepší hráč hostí Györi. Nejprve prostřelil v oslabení tvrdou ranou Kreminu a těsně před koncem stihl ještě pohotově dorazit Rambouskův pokus.
Branky: 12. Černý (Turinský, Vítů), 12. Langer (Skořepa), 15. Hnát (Neugebaer, Lukeš), 35. Černý (Kadeřábek, Hnát), 53. Černý (Turinský, Dvořák) - 55. Györi (Cikán), 60. Györi (Rambousek, Novotný)
Rozhodčí: Horák - Novák, Špringl
Vyloučení: 6:10, navíc Bruner 5+dku