1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Trutnov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

06. 02. 2016

Ve 32. kole druhé ligy zvítězili nymburští hokejisté nad týmem Trutnova. Důležité utkání o postup do předkola play off nymburští zvládnuli , v zápase s přímým konkurentem v boji o první desítku uspěli a připsali si do tabulky důležité tři body.

Hráči obou týmů si uvědomovali, že se hraje o hodně a tak se hrál celou první třetinu opatrný hokej. Největší šanci domácích nevyužil po zranění se vrátivší Král, který nedal samostatný nájezd. Chvilku nato mířil vedle v dobré šanci Barbora. Na druhé straně zaměstnal nejvíce Frodla Chytráček, ovšem gólu se v úvodní části diváci nedočkali.
Ve druhé dvacetiminutovce už se hrál o poznání zajímavější hokej. Hned na začátku ujel podél mantinelu Šimek a střelou na lapačku překvapil hostujícího brankáře Jeschkeho. Chvilku nato se v přesilové hře prosadil z dorážky Bičiště a domácí vedli dva nula. Za hosty odpověděl nastřelenou tyčkou Aleš Půlpán. Ve 27. min. se mohli Trutnovští konečně radovat. Shamolin našel před brankou volného Tomáše Půlpána a hosté snížili. Více ze hry měli domácí, ale další své šance už využít nedokázali. Král neměl v nájezdu dostatečnou rychlost a tak jej zakončil střelou z dálky a neuspěl ani Michálek, který neproměnil nařízené trestné střílení.
Ve třetím dějství hosté přidali, jejich rychlé protiútoky dělaly domácí obraně potíže, gólem ale neskončil ani jeden. Naopak v čase 50:22 vystřelil po ledě Kříž a jeho rána po ledě skončila až v síti trutnovské branky. Krátce nato střelec třetí nymburské branky fauloval a hosté snížili. Frodl neudržel Poulovo nahození a Aleš Půlpán neměl problém doklepnout puk do odkryté branky. Žádné drama se ale nekonalo. Nymburští už hosty do vážnější šance nepustili a vítězství si pohlídali.
Branky: 22. Šimek (Kříž), 24. Bičiště (Eis, Knesl), 51. Kříž (Král, Šimek) – 27. Tomáš Půlpán (Shamolin), 54. Aleš Půlpán (Poul, Fedulov)
Rozhodčí: Horinek – Špringl, Tasch
Vyloučení: 6:4, navíc proti Trutnovu nařízeno TS, Jindra (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 240
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2
Sestava Nymburka: Frodl – Kříž, Loučka, Knesl, Pýcha, Rittig, Novák – Michálek, Král, Šimek – Eis, Smejkal, Bičiště – Brzák, Jindra, Barbora – Kuzďas

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace