1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Trutnov 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

20. 02. 2010

Ve 39. kole 2. hokejové ligy porazil Nymburk v prodloužení Trutnov a uchoval tak malou naději na postup do play off.

V zápase průměrné úrovně na sebe narazily dva poslední týmy tabulky. Nymburským se doma podařilo navázat na dvě předchozí vítězství a i když tentokrát zvítězili až v prodloužení, přesto si připsali další důležité body do tabulky. Hosté nastoupili do zápasu jen se 13 hráči a jedním brankářem.
Už ve 3. min. ujel domácím Chytráček, ale Rückl si s první velkou šancí hostí poradil. Na druhé straně odpověděl střelou do tyče Martinec. Ve 14. min. chybovala obrana Nymburka podruhé. Při vlastním oslabení ujel opět Chytráček a tentokrát na Rückla povedeným blafákem vyzrál. Nymburk ale vzápětí vyrovnal. Také Martinec svojí druhou šanci proměnil a tak se radovali i domácí.
Úvodních deset minut druhé části hry patřilo jasně domácím hokejistům. Ti svíraly trutnovské dlouhé minuty v jejich obranném pásmu, ovšem z gólu se radovali hráči z Krkonoš. Vošmik hned dvakrát chyboval při rozehrávce čehož hosté dokonale využili. Pohotovým střelcem byl opět Chytráček. Domácí inkasovaná branka zabrzdila v náporu, po ubráněném dvojnásobném oslabení dostali možnost tří přesilovek v řade, ale střely mířily mimo Škrabeljovu branku.
Nymburským se podařilo až ve třetí třetině. Hosté sice ubránili dlouhé oslabení ve třech, v následné klasické přesilovce ale přesně zamířil Velechovský. Vzápětí se ocitnul sám před Rücklem Jindřich, ale domácí brankář skvělým zákrokem puk zneškodnil.
Protože do konce řádné hrací doby už branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V něm Velechovský vstřelil svoji druhou branku v zápase a druhou proměněnou přesilovkou rozhodl o výsledku zápasu.
Branky: 15. Martinec (Dvořák), 48. Velechovský (Sirotek, Vošmik), 62. Velechovský (M. Krejčík, Dvořák) – 14. Chytráček (Hanousek), 30. Chytráček (Jindřich)
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 4:7
Využití: 2:0
Oslabení: 0:1
Diváků: 200
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Rückl – M. Krejčík, Vošmik, Drak, Kozák, Sem, Vlach – Dvořák, Sirotek, Vacek – Velechovský, Šimek, Dulovec – Zvolenský, Mareš, Martinec – Němeček, T. Hladík
      
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace