1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Trutnov 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

21. 10. 2014

V dohrávce 2. kola 2. hokejové ligy porazil Nymburk na domácím ledě mužstvo Trutnova.

Nymburští hokejisté rozhodli o svém vítězství hned v úvodní třetině, ve které nastříleli svému soupeři tři góly. Skóre zápasu otevřel nymburský kapitán Král, který přešel přes obránce a přesně zasunul puk vedle betonu gólmana Čápa. Druhou branku vstřelili domácí ve vlastním oslabení. Důrazný Šimek vybojoval puk pro Bičištěho, na jehož ránu hostující gólman nedosáhnul. Do třetice se radoval Stehlík, kterému předložil lahůdkovou přihrávku Král.
Ve druhé části pokračoval rychlý hokej se spoustou střel na obou stranách, ovšem brankáři dlouho kralovali. Až ve 38. min. překonal bezmocného Brázdila hostující Březina a snížil. Ještě v téže minutě ale vrátil domácím tříbrankové vedení Král, který těsně před Čápem tečoval Křížovu ránu od modré.
V závěrečné třetině se dlouho nic nedělo a tak diváky vzrušila až 54. minuta, kdy byl nymburský obránce Rittig zasažen pukem do úst a utkání tak pro něj skončilo s vyraženými zuby a otřesem mozku. Dvě minuty před koncem se ještě podařilo hostům snížit zásluhou Hemského, ovšem následnou power play, posléze navíc podpořenou o vyloučeného nymburského hráče, už se hostům v další gól proměnit nepodařilo.
Branky: 4. Král (Kříž, Stehlík), 12. Bičiště (Šimek, Kulich), 13. Stehlík (Král, Pilař), 38. Král (Kříž) – 38. Březina (Veselý, Chaloupka), 58. Hemský (Chaloupka)
Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček
Vyloučení: 4:1
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 110
Třetiny: 3:0, 1:1, 0:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 3:2, 4:2
Sestava Nymburka: Brázdil – Košař, Kříž, Kulich, Kuzďas, Pokorný, Rittig, Herna, Cicvárek – Pilař, Král, Stehlík – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Kadlec, Uhlík, Brzák

FOTO VLASTIMIL ČECH

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace