1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Trutnov 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

21. 01. 2009

V dalším zápase druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk až po prodloužení nad týmem Trutnova. Trutnovští patří mezi týmy s nejhorší bilancí venku, z Nymburka si však dokázali odvézt bod za remízu v řádné hrací době. Domácí měli celý zápas trvalou převahu, vypracovali si několik šancí, ovšem svojí nedůraznou koncovkou jen nechali vyniknout hostujícího brankáře Landsmana.

Nymburk začal náporem a už na konci 8. min. šel zásluhou Tomy do vedení. Vzápětí neproměnil tutovku Turinský ovšem domácí nadále hosty tlačili a ti Jágra prakticky neohrožovali. Přesto se radovali z vyrovnání. Rejzkova lehká střela od modré totiž prošla Jágrovi pod betonem a k překvapení všech skončila až v síti.
Také ve druhé dvacetiminutovce pokračovala převaha Nymburka a hosté hrozili jen z brejků. Ve 25. min. obkroužil branku hostí Turinský a hostující gólman lovil podruhé puk ze své sítě. Jenže také tentokrát hosté odpověděli. Divíšek si vybruslil z rohu a pod padajícím Jágrem znovu vyrovnal. Domácí pak promrhali pět po sobě jdoucích přesilovek. Svěřenci trenéra Vrabce v nich nedokázali na svého soupeře prakticky vůbec nic vymyslet a v zakončení jim chyběl důraz či moment překvapení.
Ve třetí třetině tak přišel trest v podobě gólu. Jindřich využil zmatků v nymburské obraně, po odraženém puku zůstal sám před Jágrem a úspěšnou střelou poslal svůj tým do vedení. Domácí však stihli šest minut před zásluhou Nýče vyrovnat. Vzápětí měl na hokejce vítězný gól Toma, ale Landsman jeho blafák po sólovém nájezdu kryl. Rozhodnout tak muselo až prodloužení. V něm rozhodl o bodu navíc pro domácí pohotovou bekhendovou střelou Sirotek.
Branky: 8. Toma (Martinec, Škaloud), 25. Turinský (Toma), 55. Nýč (Dvořák), 62. Sirotek (Toma, Kříž) – 18. Rejzek, 27. Divíšek, 48. Jindřich
Rozhodčí: Würtherle – Komárek, Krátký
Vyloučení: 4:9, navíc Šafář, Vondrlík, Martinec (všichni N) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 280
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 1:0
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Švácha, Sem, Topič, Šafář, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Fišer – Martinec, Škaloud, Toma – Němeček    
  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace