NED Hockey Nymburk – HC Trutnov 5:3 (0:0, 1:1, 4:2)

02. 02. 2011

Ve 33. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Trutnov. Nymburští hokejisté tak získali důležité tři body v boji o play off.

První třetina přinesla hokej podprůměrné úrovně s minimem šancí. Tu první si vytvořili hosté, když už ve 3. min. ujel Chochola, ovšem Blažíček jeho pokus chytil. Na druhé straně zahrozil až na konci třetiny Hrubant, s jehož střelou na vyrážečku si Truhlář taktéž poradil.
Od druhé třetiny se začala mírná převaha přesouvat na hokejky hostí. Jejich šance však dlouho končily na bezchybném Blažíčkovi. Domácí gólman kapituloval až ve dvojnásobné přesilovce, kdy jej z bezprostřední blízkosti překonal Chochola. Po vedoucí brance však hosté začali nepochopitelně faulovat a tak hráli prakticky až do konce druhé části v oslabení. Ve 39. min. se hosté bránili dokonce jen ve třech, čehož domácí zásluhou Hataše využili k vyrovnání. Vzápětí šli hosté po faulu Klementa znovu do třech. Tentokrát byla dvojnásobná přesilovka přerušena přestávkou a tak se hosté ubránili. V následné klasické početní výhodě ovšem dorazil puk za záda Truhláře Dvořák a Nymburk vedl 2:1. Za necelou minutu zabojoval za brankou hostí Turinský a pro Vacka nebylo problémem uklidit puk do branky potřetí. Hosté se nevzdávali a po chybě Zákoutského na útočné modré se řítili sami ve dvou proti Blažíčkovi. Extraligou protřelý Procházka se rozhodl únik zakončit sám, na Blažíčka ovšem nevyzrál. S chybami nymburským obránců ale nebyl konec. Sem zazmatkoval za vlastní brankou a Poskočil už tentokrát chybu potrestal. Šance hostů na dobrý výsledek ovšem zhatil Dlab, který sestřelil Cicvárka a putoval s trestem do konce utkání do kabin. Když navíc v pětiminutovém oslabení vyhodil puk ze hřiště Klement hráli hosté rovné dvě minuty ve třech. Přesilovku Nymburk opět využil, když se trefil Klíma. Za dalších dvacet vteřin odčinil Sem svoje minely, kterých se dopustil v průběhu zápasu a popáté rozvlnil síťku za Truhlářovými zády. Hosté se ani za stavu 5:2 nevzdávali a tak musel Blažíček fantastickými zákroky likvidovat tutovky Chytráčkovi a Jindřichovi. Dvě minuty před koncem však přeci jen hosté využili přesilovku a zkorigovali skóre. K power play už se ale ani přes možnost hrát pouze proti čtyřem hráčům Nymburka neodhodlali.
Branky: 39. Hataš (Cicvárek, Klíma), 42. Dvořák (Cicvárek, Hataš), 43. Vacek (Turinský), 51. Klíma (Zákoutský, Sirotek), 51. Sem (Šimek) – 32. Chochola (Havlíček), 46. Poskočil (Procházka), 59. Kuna (Jindřich, Malinský)
Rozhodčí: R. Würtherle – Krejsa, Ledinský
Vyloučení: 9:10, navíc Dlab (T) 5+dku