1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Trutnov 5:4 (3:2, 1:1, 1:1)

21. 11. 2009

V 17. kole 2. hokejové ligy zvítězil Nymburk doma nad posledním Trutnovem. Nymburk tak zakončil sérii tří domácích zápasů třetím vítězstvím. Potřetí za sebou se trefil obránce Martin Krejčík.

V utkání průměrné úrovně otevřeli skóre zápasu hosté, když Stehno využil hned první přesilovku. Krátce nato se však hosté museli bránit v oslabení, čehož domácí využili k vyrovnání. M. Krejčík se tak jako v předešlých zápasech trefil parádně přímo pod víko. V pokračující klasické početní výhodě pak dokonal obrat Sirotek. Hosté mohli vyrovnat v 8. minutě, ovšem Jindřich v nájezdu neuspěl. Stejně se vedlo i nymburskému Drakovi a tak se skóre znovu měnilo až v závěru třetiny. Nejprve domácí Toma dorazil Kořínkovu ránu od modré, vzápětí snížil opět na rozdíl jediného gólu hostující Jindřich.
V polovině zápasu se podařilo hostům zásluhou Suchého vyrovnat. Domácí Kříž však střelou od modré využil další přesilovku a znovu poslal Nymburk do vedení.
Na začátku poslední dvacetiminutovky vstřelil uklidňující gól pro domácí Velechovský a zdálo se, že nymburští v pohodě dovedou zápas do vítězného konce. Jiný názor však měl trutnovský Jindřich. Ve 48. minutě ještě jeho ránu zastavilo břevno nymburské branky, čtyři minuty před koncem však využil neuvěřitelné minely Sema a snížil na rozdíl jediné branky. Šanci na vyrovnání sebralo hostům špatné střídání a likvidační faul Suchého. Hosté dohrávali zápas ve třech a domácí už si vítězství pohlídali.
Branky: 6. M. Krejčík (Toma, Kříž), 6. Sirotek (Toma, Dvořák), 18. Toma (Kořínek), 34. Kříž (Velechovský), 45. Velechovský (Sem) – 4. Stehno (Mikolášek, Šimoníček), 18. Jindřich (Suchý, Chytráček), 33. Suchý (Chytráček, Jindřich), 56. Jindřich
Rozhodčí: Homola
Vyloučení: 5:6, navíc Suchý (T) 5+dku
Využití: 3:1
Diváků: 260
Třetiny: 3:2, 1:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4     
Nymburk: Rückl – Sem, Kříž, M. Krejčík, Kořínek, Švácha, Drak – Velechovský, Protivný, Vacek – Dvořák, Sirotek, Toma – Martinec, Mareš, Dulovec – Hloušek, Němeček
   

 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace