1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Trutnov 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

16. 10. 2011

V 11. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté na domácím ledě Trutnov. Nymburk předvedl před domácím publikem výborný výkon, potvrdil tak skvělou formu z posledních dnů a vysoko zvítězil.

Trutnov nastoupil do utkání s bývalým dlouholetým extraligovým gólmanem Bieglem, ovšem nebylo mu to nic platný. Biegl totiž už po 64 vteřinách lovil puk zpoza svých zad, když jej překonal Šimek. Trutnov měl pak možná opticky více ze hry, všechny šance hostů však likvidoval pozorný Kocián v brance Nymburka.
Hned na začátku druhé dějství stálo za Bieglem štěstí, když jej střelou do tyče vystrašil opět Šimek. Krátce na to však trutnovský gólman přeci jen inkasoval. Svoji první branku v dresu Nymburka v letošní sezóně si připsal obránce Knesl. Hosté promarnili několik přesilovek a tak místo vstřelení kontaktní branky přišel krátce před koncem druhé části trest v podobě třetího gólu, když Šimek v pádu zakončil nepovedený Vaľkův blafák.
Hosty inkasovaná branka do kabiny rozhodila a hned na začátku poslední dvacetiminutovky se třepetala síťka za Bieglovými zády počtvrté, po té, co se blafákem prosadil Velechovský. Hosté definitivně odpadli a další branku inkasovali dokonce ve vlastní přesilovce. To se prosadil důrazný Tregl. Trutnovští se dočkali až ve 48. min., když se prosadil Luštinec a prostřelil jinak výborného Kociána. Závěr zápasu ale opět patřil Nymburku. Definitivní podobu výsledku dal po skvělé individuální akci Martinec.
Branky: 2. Šimek (Sedlák), 16. Knesl (Sedlák, Vaľko), 40. Šimek (Vaľko), 43. Velechovský (Turinský, Martinec), 47. Tregl (Sedlák), 53. Martinec (Dvořák) – 48. Luštinec (Veselý)
Rozhodčí: Würtherle – Rybáček, Marek
Vyloučení. 6:5, navíc Cicvárek (N), Bláha (T) oba 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 250
Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1
Vývoj skóre: 5:0, 5:1, 6:1
Sestava Nymburka: Kocián – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Pánek, Tondr, Cicvárek, Vlach – Dvořák, Sirotek, Martinec – Vaľko, Sedlák, Šimek – Velechovský, Turinský, Tregl – Němeček, Rys

Foto: Jiří Pulda

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace