1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Trutnov 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

14. 11. 2010

V 15. kole druhé hokejové ligy zvítězili nymburští hokejisté přesvědčivě nad týmem Trutnova. Výborný výkon předvedl nymburský brankář Blažíček a také útočník Kazatel, který vstřelil dvě branky.

Trutnov si sice připravil první vážnou šanci zápasu, když se Chytráček řítil sám na Blažíčka, ovšem to bylo z jejich strany v první části vše. Naopak trutnovský brankář Škrabelj musel co chvíli čelit střeleckým pokusům domácích. Ve 12. min. ovšem nestačil na pohotovou dorážku Zvolenského a tak šli domácí do vedení. Druhou branku domácích přidal Kazatel, který se překvapivě a úspěšně rozhodl zakončit nájezd tři na jednoho sám. V 19. min. se pak ukázal Škrabelj, když ukázkovým semaforem zastavil Hudíčkovu ránu od modré.
Ve druhé části přidali domácí ve dvojnásobné přesilovce třetí branku poté, co Sirotek krásně našel volného Klímu. Tříbrankové vedení však domácí ukolébalo, čehož hosté okamžitě využili ke vstřelení branky. Malinský se nerozpakoval a střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosty vstřelené branka povzbudila, ale ani přes zvýšenou aktivitu se jim kontaktní branku vstřelit nepodařilo. Ve velké šanci neuspěl Dlab, nájezd dva na jednoho nevyužili ani Jindřich s Mikoláškem.
Nejblíže ke vstřelení kontaktní branky na začátku posledního dějství Havlíček, který už střílel do odkryté branky, ovšem Blažíček předvedl zákrok večera a fantastickým skokem lapil puk do své lapačky. Vzápětí využil Sirotek toho, že hostující brankář Škrabelj přišel při pokusu o odpálení puku o hokejku a čtvrtou brankou definitivně zlomil odpor hostů. V 52. min. neudržel nervy na uzdě trutnovský Jindřich a po faulu mimo hru inkasoval trest do konce zápasu. V pětiminutové přesilovce byl navíc vyloučen další trutnovský hráč, ovšem domácí dvojnásobnou dvouminutovou přesilovku nevyužili. Přesto však ještě do závěrečné sirény přidali dvě branky a zaslouženě zvítězili.
Branky: 12. Zvolenský (Liška), 18. Kazatel (Hudíček), 27. Klíma (Sirotek, Hataš), 43. Sirotek (Dvořák), 58. Tondr (Zákoutský), 60. Kazatel (Ulrych) – 31. Malinský (Mikolášek)
Rozhodčí: Prchal
Vyloučení: 4:8, navíc Müller (N) 10 min. os. tr., Jindřich (T) 5+dku
Využití: 30:
Diváci: 300
Třetiny: 2:0, 1:1, 3:0
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 6:1
Sestava Nymburka: Blažíček – Ulrych, Hataš, Krejčík, Tondr, Müller, Zákoutský – Sirotek, Dvořák, Klíma – Hudíček, Kazatel, Zadina – Zvolenský, Liška, Šimek – J. Hladík, Němeček      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace