NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

27. 02. 2017

Ani ve druhém zápase play off nedokázali nymburští hokejisté nad svým soupeřem zvítězit a Jablonec tak vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy dva nula.

O osudu zápasu se rozhodlo prakticky hned v jeho úvodu. Nedůrazná obrana Nymburka dovolila svému soupeři dvakrát skórovat a pak už bylo pozdě něco dohánět. Domácí se sice dostali v 9. min. do dvou velkých šancí, ovšem Eis svůj blafák neproměnil a Šimek mířil jen do tyče. Krátce poté využili hosté přesilovku a domácí věděli, že tříbrankové manko už se bude jen těžko dohánět.
Druhá třetina byla ve znamení častých vyloučení na obou stranách. Zatímco nymburští hokejisté nedokázali v přesilovkách nic vymyslet, hostům se podařilo jednu z početních výhod využít. Mulačova tečovaná rána se obloukem snesla za záda bezmocného Brázdila a ten po čtvrté inkasované brance přepustil místo v brance Kroftovi.
Na začátku posledního dějství vyhrál Stehlík buly v útočném pásmu a Kříž pohotovou ránou propálil dokonce ve vlastním oslabení Stejskala. Nymburské vstřelená branka probudila a konečně začali předvádět hru, který se od hráčů v play off očekává. Domácí několikrát ujeli v nájezdu dva na jednoho, ale ani jednou prakticky nezakončili. Nájezd tři na jednoho pak zastavil odpískaný ofsajd. V 47. minutě si vybral slabší chvilku nymburský brankář Krofta, který rozehrál puk přímo na hůl jabloneckého Frka a pro Mulače už nebylo problém trefit prázdnou bránu. V čase 55:37 ještě mohl kosmeticky upravit skóre nymburský Dyrynk, ovšem nařízené trestné střílení zakončil střelou vedle.
Branky: 41. Kříž (Stehlík) – 4. Pavlů (Havlas), 5. Homolka (Moravec, Demel), 14. Mulač (Zeman), 36. Mulač (Nevyhoštěný, Brokeš), 47. Mulač (Frk)
Vývoj skóre: 0:4, 1:4, 1:5
Sestava Nymburka: Brázdil (od 35:26 Krofta) – Loučka, Kříž, Hes, Knesl, Saňa, Rittig – Šimek, Ječný, Stehlík – Eis, Bičiště, Barbora – Kuzďas, Smejkal, Dyrynk – Kuncek.