1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Vlci Jablonec 2:3 (0:1, 1:3, 1:0)

06. 02. 2002

Utkání skvělé úrovně mohli sledovat diváci v Nymburce, kde se ve 33. kole 2. ligy utkala mužstva Nymburka a Jablonce. Tři předchozí zápasy Nymburk vyhrál, tentokrát se však z výhry radovali hosté.

Branky: 26. Čech (Toma), 42. Kocman (Kos) - 14. Špak, 31. Pešán, 38. Šádek
Rozhodčí: Vampola
Vyloučení: 4:10, navíc Vorel (Jab) 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 550
Sestava NED Hockey Nymburk: Sejrek - Zeman, Kosejk, Kos, Krejčík, Kaulfus, Halouska - Dvořák, Langer, Černý - Jeník, Kocman, Jelínek - Bartoníček, Skořepa, Lukeš - Vondrlík, Čech, Toma
Třetiny: 0:1, 1:3, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3

Utkání skvělé úrovně mohli sledovat diváci v Nymburce, kde se ve 33. kole 2. ligy utkala mužstva Nymburka a Jablonce. Tři předchozí zápasy Nymburk vyhrál, tentokrát se však z výhry radovali hosté.
Vlci se celý zápas prezentovali pozornou obranou, přes kterou se domácí jen těžko dostávali. První dvě třetiny se tak nesly ve znamení neúspěšných pokusů o přechod do útočné třetiny ze strany Nymburka a precizní defenzivou s rychlými protiútoky v podání Jablonce. Nymburská obrana v tomto utkání svou skvělou pověst nepotvrdila, jablonečtí se až příliš často dostávali do přečíslení, které však za celý zápas využili jen jednou.
Vedení se ujali Vlci ve 14. min., kdy Špak využil přihrávku Herdy zpoza branky. Nymburku k vyrovnání nepomohla ani série přesilovek a dočkal se až ve 26. min. Toma našel před brankou volného Čecha a ten vyrovnal. Strhnout vedení na stranu domácích mohl Černý, ale pod tíhou psychického tlaku, kdy celý stadion skandoval jeho přezdívku, neunesl zodpovědnost a neproměnil trestné střílení. Tento okamžik byl pro zápas zřejmě zlomový. Hosté totiž vzápětí odskočili na rozdíl dvou gólů. Nejprve se předvedl ukázkovým blafákem Pešán a poté překonal Sejrka střelou od modré Šádek.
Závěrečné dějství začalo brankou Nymburka. Kos střílel od modré a Kocman dorážkou snížil. Pak si vzali slovo hosté. Nejprve Aleksejev prostřelil Sejrka, ale puk šel mimo, potom Měrtl trefil tyč a nakonec musel Sejrek likvidovat samostaný nájezd Plodkovi. V posleních 10 minutách se domácí vzepjali k mohutnému náporu, k čemuž jim pomohla i téměř minutová přesilovka 5 na 3, ale Stejskal v brance hostí již za svá záda puk nepustil. Nymburským k vyrovnání nepomohla ani power play.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace