NED Hockey Nymburk - HC Vlci Jablonec 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

27. 10. 2002

V posledním kole první poloviny základní části přivítal Nymburk na svém ledě Vlky z Jablonce nad Nisou. Nymburští hráči se sice stáhli dvoubrankový náskok, v předposlední minutě ale znovu inkasovali, podruhé už vyrovnat nedokázali a odešli tak z domácího ledu poprvé v sezoně poraženi.

Utkání přineslo dvěma hráčům v nymburském dresu velkou smůlu. Prvním z nich byl Hnát, který pravidelně nastupuje za Boleslav v 1. lize. Zápas ovšem nedohrál, neboť byl zasažen pukem do obličeje. Druhým smolařem byl kapitán týmu Kosejk. Svůj svělý výkon, který podpořil několika obětavými zákroky nakonec zhatil jedinou chybou, které se v zápase dopustil. Ta však rozhodla o první domácí prohře Nymburka.
Domácí nastoupili proti druhému týmu tabulky ve vlažném tempu, což se jim nevyplatilo. Už v 6.min. překvapil Kreminu z úhlu Víšek - 0:1. V 13. min. ubránili domácí 46 vteřin oslabení 5 na 3, ale vzápětí se bránili ve třech znovu. Tentokrát 70 vteřin. Obrovskou šanci v tomto oslabení propásl Jágr, když ujel obraně hostí ovšem v samostatném nájezdu mířil vedle. Když už hráli domácí ve čtyřech, nedokázali odpálit puk z vlastního pásma a Peřina zvýšil na 0:2.
Ve druhé třetině předváděli domácí hokejisté o poznání líbivější hokej, skrz dokonale propracovaný obranný val hostí však pronikali jen ztěžka a tak Stejskala v brance hostí ohrožovali jen dalekonosné rány.
V závěru třetí třetiny poslal hlavní rozhodčí Dvořák potřetí nymburské hráče do třech. Tentokrát na 83 vteřin. Domácí přestáli i třetí dvojnásobné oslabení a v 50. min. snížili. Jágr si počkal na vhodný okamžik a bekhendovou dorážkou snížil. S blížícím se koncem utkání stupňovali domácí svůj tlak a v čase 58.09 se dočkali vyrovnání. Langer z úhlu vystřelil, Stejskal jen vyrazil a pro Hlinku nebylo problémem trefit prázdnou branku. Hlediště bouřilo ovšem ne na dlouho. V nastalé euforii chyboval na útočné modré jinak výborně hrající Kosejk a Nýč proměněným sólem v čase 58.30 umlčel bouřící tribuny. Domácím už k vyrovnání nepomohla ani power play.
Branky: 50. Jágr (Toma), 59. Hlinka (Langer) - 6. Víšek, 16. Peřina, 59. Nýč
Rozhodčí: Dvořák - Klouda, Křivohlavý
Vyloučení: 8:7