NED Hockey Nymburk - HC Vlci Jablonec 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)

28. 11. 2004

Nymburk proti vedoucímu týmu dokázal dotáhnout dvoubrankové vedení, nakonec však přeci jen prohrál. Nymburk nastoupil do zápasu značně oslaben. Chyběli nemocný M. Zeman, zraněný Skořepa, Langer, Lipták. Navíc si hned na začátku zápasu vyhodil rameno Sirotek. Naopak se do sestavy vrátil Lukáš Král, který v poslední době oblékal dres Mladé Boleslavi a Písku.

V předposledním kole základní části prohrál doma Nymburk s vedoucím Jabloncem.
NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Domácí začali výborně. Už ve 4. min. se Král proháčkoval přes celé hřiště a Kosejk jeho pokus dorazil poprvé za Tomíčkova záda. Jablonec však dokázal rychle odpovědět a už v 6. min. vyrovnal Hlaváček. To však nebylo všechno. V přesilovce hosté výsledek otočili a za dalších pět minut odskočili na dvoubrankový rozdíl. Ještě do přestávky stihli domácí snížit na rozdíl branky. Výborně a aktivně hrající Kosejk se v přesilovce napřáhl od modré a jeho tečovaný pokus skončil za Tomíčkovými zády.
V prostřední třetině se domácím podařilo v přesilovce Bartoníčkem vyrovnat a zaplněná hala aplaudovala. Vzápětí po gólu se málem radoval Bartoníček znovu, jeho střela však tentokrát skončila na tyči. Po sérii vyloučení neudržel 12 vteřin před sirénou nervy na uzdě hostující Jaroš, který fauloval a v domácím ponechané výhodě znovu fauloval. Doslova likvidačním zákrokem krvavě zranil Bartoníčka a hlavní rozhodčí pro značné emoce na ledě nehal raději dohrát zbytek třetiny až po úpravě ledu.
Vzhledem k tomu, že Jarošův faul ocenil hlavní rozhodčí pěti minutami, měl Nymburk možnost hrát celkem 7 minut přesilovku. Domácí však obrovskou výhodu nedokázali využít a hosté se ubránili. Po dlouhé přesilovce se museli i domácí bránit v oslabení, největší šanci však spálil domácí Král, když nevyužil samostatný nájezd. Když se domácí začali nadechovat k závěrečnému náporu, chyboval na útočné modré Kos a hosté v nájezdu dva na samotného Kreminu rozhodli.
Branky:
4. Kosejk (Král), 18. Kosejk (Langhammer), 27. Bartoníček (Dvořák) – 6. Hlaváček (Nýč), 9. Herda (Kříž), 14. Kříž (Stehno), 54. Burkoň (Stehno, Kříž)
Rozhodčí:
Vyloučení: 5:7, navíc Kosejk (N), M. Plodek (J) 10 min. os. tr., Jaroš (J) 5+dku