NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

03. 03. 2017

Ani ve čtvrtém zápase prvního kola play off nedokázali nymburští hokejisté svého soupeře porazit a z play off jsou vyřazeni.

Domácí podobně jako v pondělí v první domácím zápase nezačali dobře. Už v 6. minutě špatně střídali, před brankou zůstali volní Bříška s Havlasem a pro hráče elitní jablonecké řady nebylo problém překonat brankáře Brázdila. Při dalším pobytu na ledě si první jablonecká lajna pohrála s druhou nymburskou, dokonale ji vyšachovala a Havlas zakončoval prakticky do prázdné branky. Nymburští odpověděli dobrou šancí Eise a Šimka, oba si ale vylámali zuby na Stejskalovi.
Druhá třetina začala tlakem Nymburka, ale nic z toho nebylo. Naopak ve 26. min. usměrnil puk za záda Brázdila Demel, ovšem dle hlavního rozhodčího to bylo vysokou holí. Ve 32. minutě líznul svojí střelou Nevyhoštěný tyč a o chvilku později se konečně radovali i domácí. Stehlík vyhrál buly a dostal se za soupeře a pohotovou ranou přímo do víka poprvé překonal Stejskala. Nymburské branka nakopla, opět měli na ledě převahu, ale vyrovnání se nedočkali.
V 46. minutě skočil při výhodě jako šestý na led hostující Mulač, před brankou Brázdila dostal přesný pas a domácí gólman lovil potřetí puk ze své sítě. Snížit mohl v oslabení Šimek, jeho rána ale jen zazvonila na tyč. Chvíli nato našel Nevyhoštěný dlouhou přihrávkou Bříšku, který počtvrté překonal Brázdila. Zdálo se být rozhodnuto, ovšem domácí se ještě nevzdávali. Důrazný Dyrynk vybojoval puk v útočném pásmu, Loučka jej posunul na Kříže a ten snížil. Vzápětí prostřelil Stejskala i Stehlík a domácí rázem ztráceli na svého soupeře jedinou branku. Místo vyrovnání však přišlo hodně přísné vyloučení Rittiga a jen co se domácí ubránili, tak nešťastně fauloval Loučka. I tyto dvě minuty oslabení domácí přečkali, ovšem do konce zbývaly jen dvě a půl minuty. Dvě minuty před koncem si vzali domácí oddechový čas a v čase 58:25 odjel Brázdil na střídačku. Power play ovšem domácím nevyšla. Kříž totiž trefil přímo před sebou stojícího Bříšku, který dovezl puk až do opuštěné branky. Brázdil se na půl minuty vrátil do brány, ale v čase 59:13 opět odjel na střídačku a domácí zkusili podruhé power play. Půlminuty před koncem se začali kočkovat Loučka s Nevyhoštěným a po chvilce pošťuchování domácí borec svého soka svižnou pravačkou „vypnul.“ Nevyhoštěného se vydal pomstít Pavlů, ale rozhodčí už další šarvátku nedopustili. Loučka zamířil do kabin dvouminutovým a navrch pětiminutovým trestem, Nevyhoštěný a Pavlů inkasovali dvojky. Na každé straně tak ubyl jeden hráč a Nymburk dál pokračoval v power play. Ovšem power play se domácím nevedla ani nadále. Puku se totiž zmocnil Zeman a i když byl masírován hned čtyřmi nymburskými plejery, dokázal z půlky znovu přesně zamířit do odkryté branky. Po inkasovaném gólu odhodili rukavice a helmy Knesl s Hubáčkem, ovšem bitka ve stylu NHL neměla dlouhého trvání. Knesl se protivníkovi špatně postavil a ten jej během vteřiny dostal na led pod sebe. Domácí bek se ještě stačil sice vysmýknout, ale to už zasáhli čároví rozhodčí a jak rychle bitka začala, tak i skončila. Brázdil se vrátil do branky a posledních 15 vteřin už se dohrálo v klidu.
Branky: 36. Stehlík, 52. Kříž (Loučka, Dyrynk), 52. Stehlík (Šimek, Smejkal) – 6. Havlas (Bříška, Nevyhoštěný), 9. Bříška (Havlas, Nevyhoštěný), 46. Mulač (Moravec, Bříška), 50. Bříška (Nevyhoštěný, Žalud), 59. Bříška, 60. Zeman
Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, Horažďovský
Vyloučení: 5:4, navíc Loučka, Knesl (oba N), Hubáček (J) všichni 5 + do konce utkání