NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

02. 02. 2005

V posledním kole nadstavbové části vyhrál Nymburk doma nad Jabloncem. Jabloneckým už v zápase o nic nešlo a na jejich výkonu to bylo znát. Z prvního místa je nemohla odsunout ani prohra. V obou týmech si své premiéry odbyli brankáři. Na straně hostí to byl Malý, v brance domácích slovenský reprezentant do 20 let a brankář juniorů pražské Sparty Michal Valent. Ten si tak připsal ve svém prvním startu za Nymburk čisté konto.

V posledním kole nadstavbové části vyhrál Nymburk doma nad Jabloncem
Počáteční tlak domácích hosté přečkali a ve 13. min. mohl otevřít skóre zápasu M. Plodek. Brankář Valent však předvedl svoje kvality a jeho pokus zneškodnil. Úvodní gól padl až na konci první třetiny, kdy se od modré napřáhl Vítů a Petrák tečí otevřel skóre.
Na začátku druhé třetiny se na přesilovku dostala i třetí řada domácích a hned názorně ukázala, jak se mají přesilovky hrát. P. Zeman se s pukem nemazlil, vystřelil od modré a Toma tečí zvýšil. Nymburk stihl ještě před druhou sirénou přidat třetí gól. Bartoníček našel dlouhým pasem Krále, tomu však jeho pokus brankář hostí vyrazil. O okamžitou dorážku se postaral Jágr ovšem i tomu brankář Malý pokus zázračně vyrazil a tak až ze třetího sledu najíždějící jmenovec hostujícího gólmana nymburský Malý dorazil na 3:0.
V poslední třetině přidali domácí zásluhou Lukeše ještě jeden gól. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, Valent však všechny nebezpečné pokusy hostí pochytal.
Branky: 18. Petrák (Vítů, Toma), 30. Toma (P. Zeman, Petrák), 40. Malý (Jágr, Král), 48. Lukeš (Vanc, Petrák)
Rozhodčí: Pešina – Šperl, Vavruška