1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

10. 10. 2015

V 8. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté na domácím ledě Jablonec

Úvod zápasu začal pro hosty hodně nešťastně. Jablonecký brankář Stejskal si vyjel za branku pro nahozený puk, ten se však od vrat, kudy vjíždí na led rolba, odrazil přímo před branku, kde už Šimek neměl problém trefit prázdnou klec. Domácí úvodní branka nakopla a za nedlouho se radovali podruhé. Barbora si naznačenou střelou povytáhnul Stejskala z branky a hostující gólman podruhé lovil puk zpoza svých zad. V 15. minutě pak sehráli krásnou akci Kříž s Bičištěm a zakončujícím Eisem a Stejskal nakvašeně odjel na střídačku. Ještě do první sirény se podařilo hostům snížit a to dokonce ve vlastním oslabení. Stehlík chyboval v rozehrávce a Šulc po objetí branky snížil.
Ve druhé části zasáhnul nymburský brankář Brázdil hned dvakrát skvělým rozklekem proti Tondrovi, na jeho třetí pokus, kdy jablonecký útočník rychle vyjel zpoza branku už ale nestačil.
Také na začátku třetího dějství vytáhnul Brázdil skvělý zákrok, když tentokrát zakončoval Nevyhoštěný nájezd dva na jednoho. Narůstající aktivitu hostů zchladil krátce poté domácí střelec Stehlík, který počtvrté překonal Stejskala, jenž se od začátku druhé třetiny vrátil do hostující branky. Po chybách v obranném pásmu a nedůrazu před brankovištěm se hostům ještě podařilo doslova domlátit puk do nymburské branky a snížit na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim však už nepodařilo a tak si nymburští připsali druhé vítězství v sezóně.
Branky: 1. Šimek (Loučka), 9. Barbora (Rittig),  14. Eis (Bičiště, Kříž), 44. Stehlík (Šimek) – 17. Tondr, 34. Bříška (Tondr), 48. Tondr (Bříška, Šulc)
Rozhodčí: Jechoutek
Vyloučení: 5:6, navíc Pavlů (J) 10 min. os. tr.,
Využití: 1:0
Oslabení: 0:1
Diváci: 130
Třetiny: 3:1, 0:1, 1:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Saňa, Kříž, Loučka, Knesl, Rittig, Suda – Protivný, Bičiště, Eis – Šimek, Král, Stehlík – Brzák, Jindra, Barbora – Kuzďas

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace