1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Vlci Jablonec 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

23. 10. 2013

V 10. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Jablonec nad Nisou. Nymburk se udržel na vítězné vlně a zvítězil již posedmé za sebou.

Neuběhlo snad ani deset vteřin zápasu a hosté se ocitli v obrovské příležitosti, ovšem nymburský brankář Bílek chybu svých obránců napravil. Po úvodní šanci hostí převzali postupně iniciativu domácí. Dulovec ještě v nájezdu neuspěl, ale Stehlíkův přesný pas už dokázal Martinec přetavit v úvodní branku zápasu. Krátce nato Martinec vybruslil zpoza branky a překvapil Jelínka v brance Jablonce podruhé.
Na začátku prostřední dvacetiminutovky předvedla krásnou souhru druhá formace a puk po ose Dulovec, Martinec doputoval až ke Stehlíkovi, který potřetí rozvlnil síťku za zády hostujícího brankáře. Šance domácího Sirotka a Bičištěho Jelínek pokryl, případně mu po další šanci Bičištěho pomohla tyčka. Z protiútoku se konečně radovali i hosté. Bílek si nerozuměl s obránci a z následného tlaku snížil Bříška. Chvíli nato promarnili domácí pětiminutovou přesilovku, což se jim mohlo stát osudným. Hosté totiž po krásné kombinaci ve dvojnásobné početní výhodě snížili na rozdíl jediné branky. Blízko k vyrovnání pak měl Miškovský, jehož pokus snad jen zázrakem neskončil za Bílkovými zády. Definitivní uklidnění přinesla do nymburských řad Křížem využitá přesilovka pět minut před koncem. Dalších 16 vteřin poté potrestal chybu hostí Šimek a bylo definitivně rozhodnuto.
Branky: 9. Martinec (Stehlík, Šefl), 13. Martinec (Stehlík, Dvořák), 24. Stehlík (Martinec, Dulovec), 56. Kříž (Stehlík), 56. Šimek (Bičiště) – 29. Bříška (Šulc), 47. Tondr (Bříška, Mrkvička)
Rozhodčí: Kopeček – Špringl, Špringl
Vyloučení: 7:3, navíc Brokeš (J) 5+dku
Využití: 1:1
Diváci: 210
Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 5:2
Sestava Nymburka: Bílek – Kulich, Kříž, Dvořák, Šefl, Procházka, Kozák – Tregl, Král, Sirotek – Martinec, Stehlík, Dulovec – Bičiště, Šimek, Toma – Němeček, Chvojka   

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace