1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 6:5 sn (3:2, 2:1, 0:2 – 0:0 – 1:0)

13. 12. 2014

V dalším pokračování druhé hokejové ligy zvítězili Nymburští hokejisté na samostatné nájezdy nad týmem Jablonce.

V dramatickém utkání plném branek, vyloučení a emocí se do vedení dostali hosté, kteří zásluhou Brokeše potrestali hned první nymburské vyloučení. Krátce nato byl ale vyloučen za faul kolenem na pět minut hostující Pulec a Nymburk jeho nečistý zákrok potrestal dvěma brankami. Obě dvě si připsal na své konto po pohotových dorážkách Brzák. Jenže v 15. min. bylo opět vyrovnáno. Hosté využili i druhou přesilovku, když se přesně do víka trefil Bříška. Neuběhly ani dvě minuty a domácí opět vedli. První branku, která padla v klasické hře pět proti pěti vstřelil Šimek, který nadvakrát překonal jabloneckého Jelínka.  
Druhá část byla značně rozkouskována množstvím vyloučeních hráčů a když se hrálo čtyři na čtyři podařilo se hostům srovnat. Vařecha sice docílil branky bruslí, ale protože se nejednalo o kopnutí, byl gól v souladu s pravidly uznán. Nymburk nešťastná branka nezaskočila a za necelé dvě minuty opět vedl. Knesl využil další početní převahu a po tvrdé a přesné ráně od modré se radoval z gólu. Vyrovnání měl na hokejce hostující Petrmichl, před kterým zívala polovina odkryté branky, jablonecký útočník však mířil jen do tyče. V 38. min. se měnilo skóre ještě jednou. Tentokrát Knesl našel krásnou přihrávkou Velechovského a ten sice s menšími potížemi, ale přesto překonal Jelínka.
V závěrečné části domácí své dvoubrankové vedení neudrželi. Nejprve využil Bříška toho, že domácí brankář Brázdil má zakrytý výhled a snížil. Poté v závěru potrestal Kneslův faul vyrovnávací brankou Tondr.
Po bezbrankovém prodloužení rozhodovaly nájezdy. V první sérii neuspěl hostující Mulač ani domácí Šimek. Ve druhé sérii se naopak střelcům dařilo a Bříška i Bičiště gólmany překonali. Ve třetí sérii nejprve neuspěl Nevyhoštěný a domácí kapitán Král tak měl rozhodnutí na své hokejce. Nájezd bezpečně proměnil a mohl se tak začít radovat.
Branky: 8. Brzák (Knesl, Král), 11. Brzák (Kříž, Velechovský), 16. Šimek (Pilař), 32. Knesl (Kříž), 38. Velechovský (Knesl, Král), rozh. náj. Král – 6. Brokeš (Čechura, Pavlů), 14. Bříška (Petrmichl, Šulc), 30. Vařecha (Čechura, Pavlů), 44. Bříška (Šulc), 57. Tondr (Nevyhoštěný, Vařecha)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 8:7, navíc Pulec 5 +OK, Brokeš, Vařecha (všichni Jab) 10 min. OT
Využití: 3:3
Oslabení: 0:0
Diváci: 150
Třetiny: 3:2, 2:1, 0:2
Vývoj skóre. 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5
Sestava Nymburka: Brázdil – Herna, Kříž, Cicvárek, Knesl, Kulich, Rittig, Pokorný – Velechovský, Král, Brzák – Dulovec, Bičiště, Šimek – Dvořák, Pilař, Kadlec

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace