NED Hockey Nymburk - HC Vlci Jablonec n. N. 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

11. 11. 2001

Sedm gólů nastříleli nymburští hokejisté v zápase 16. kola a vysoko tak porazili svého soupeře z úpatí Jizerských hor. Hosté v sestavě s několika hráči, kteří v minulosti hrávali za prvoligový Liberec odpadli překvapivě už po 20 minutách hry. Za domácí se zaskvěl čtyřmi body do kanadského bodování Černý.

Branky: 17. Skořepa (Černý, Kosejk), 18. Turinský (Černý, Dvořák), 23. Černý (Zeman), 27. Jeník (Nedbal, Skořepa), 47. Černý (Turinský, Langer), 58. Jeník (Jelínek), 59. Lukeš (Kocman) - 14. Víšek (Nýč), 54. Nýč
Rozhodčí: Stolín - Hodek, Samek
Vyloučení: 7:12, navíc Lukeš (Nbk), Plodek (Jab) 10 min. os. tr.
Využití: 3:0
Diváků: 600
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Krejčík, Kos, Nedbal, Bartoníček, Farář - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Skořepa, Jelínek
Třetiny: 2:1, 2:0, 3:1
Vývoj skóre: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2

Jablonečtí hokejisté dokázali s domácími držet krok jen během první dvacetiminutovky. Dostali se dokonce do vedení, když skóre zápasu otevřel střelou z úhlu Víšek, ale to bylo prakticky vše. Domácí ještě do první přestávky stihli strhnout vedení na svou stranu. Vždy po perfektních kombinacích celých útoků stříleli Skořepa s Turinským.
V prostřední části hry rozhodl Nymburk definitivně o tom, komu se budou po zápase přidělovat body. Nejprve Černý sólem zvýšil na 3:1, další gól přidal v přesilovce po geniální přihrávce Nedbala výborně hrající Jeník. Domácí se hrnuli do dalších příležitostí. Dvakrát měl nabito agilní Langer, poprvé byl zahákován, podruhé přestřelil. Hosté zahrozili jen šancí Pešána.
V poslední třetině si už domácí vítězství nenechali ujít. Dvěma využitými přesilovkami a jednou dorážkou Lukeše si vylepšili celkový počet vstřelených gólů. Za hosty stačil jen korigovat Nýč. Tři vteřiny před koncem neudržel nervy na uzdě hostující Beránek a sekyrou doslova urazil Kosejkovi helmu z hlavy. Kosejk, který už měl napřaženo k odvetě naštěstí zachoval chladnou hlavu a předešel tak možné hromadné bitce, neboť hostující hráči na střídačci již měli nakročeno na led.